Bajpas żoładka

napisał/a: Magdasc 2011-01-10 23:33
Mam pytanie, czy osoba przy wzroscie 170 cm i wadze 85 kg moze sie poddac operacji zmniejszenia żołądka?od dziecka mam problemy z otyloscią, najwiecej wazylam 97 kg ale schudlam do 70 kg dzieki meridi ktora wycofali ale po zaprzestaniu brania przytylam.Mam za soba najrozniejsze diety,pobyt w szpitalu na odchudzaniu itp i nic nie pomagalo pojawial sie efekt jojo.Mam za soba 2 operacje biodra i czeka mnie za 3 lata endoproteza biodra wiec schudniecie odciazylo by mi noge,czy sa jakies szanse na operacje bo slyszalam jedynie o operowanych osobach 130kg
napisał/a: Butterfly:) 2011-01-11 10:36
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jest to bardzo poważny zabieg! Niesie za sobą ryzyko poważnych powikłań. Poza tym kwalifikacja do zabiegu jest ściśle określona, ponieważ mimo wszystko, jest to duże okaleczenie organizmu. Według kalkulatora BMI, niewiele brakuje Ci do osiągnięcia idealnej wagi dla Twojego wzrostu. Wyniki zamieszczam poniżej:
Wyniszczenie: poniżej 43.1 kg
Wychudzenie: od 43.4 kg do 50.3 kg
Niedowaga: od 50.6 kg do 56.1 kg
Waga prawidłowa: od 56.4 kg do 72 kg
Nadwaga: od 72.3 kg do 86.4 kg
I stopień otyłości: od 86.7 kg do 100.9 kg
II stopień otyłości: od 101.2 kg do 115.3 kg
Otyłość kliniczna: powyżej 115.6 kg

Wiem, że odchydzanie wymaga ogromnego wysiłku. Zamiast szukac jednak rozwiązań chirurgicznych, radzę udać się do dietetyka. On pomoże Ci ustalić sposób żywienia odpowiedni dla Ciebie. Stosowanie najróżniejszych diet nie jest dobrym pomysłem, ponieważ jak sama zauważyłaś, po zakończeniu ich pojawia się efekt jojo. Dlatego dietetyk doradzi Ci, jak zmienić styl żywienia, a nie będzie ustalać diety. Dodtakowo przydałyby się jakieś ćwiczenia. Żeby nie obciążać stawów biodrowych, polecam, basen. POWODZENIA :)
napisał/a: kaja0484 2011-01-17 14:18
droga magdasc^przy Twoim wzroscie i wadze nie kwalifikujesz sie do operacji zmniejszenia zoladka ale jest wiele operacji bariatrycznych i nie wszystkie wiaza sie z interwencja chirurgiczna. do nich nalezy opaska zoladkowa, ktora mozesz zalozyc, po miesiacu od operacji lekarz wstrzyknie do niej plyn dzieki czemu bedziesz bardzo szybko odczuwas sytosc i zaczniesz chudnac. znam osoby, ktore mialy 10 kg nadwagi idecydowaly sie na opaski aby nie przytyc. sama pol roku temu przeszlam operacje bajpasu i jestem szczesliwa. nie mialam zadnych komplikacji i schudlam jak na razie37 kg. jakbys miala jakies pytania pisz smialo. jak chcesz podam Ci swojego maila to bedziesz mogla sie do mnie bezposrednio skontaktowac. pozdrawiam
napisał/a: ewar8 2011-01-27 17:38
Witam Pani Kaju....kaja0484
Mam pytanie związane z Pani operacją bajpasów żołądka....
Sama mam zamiar się poddac takiej operacji....ze względów zdrowotnych...
Jeżeli nie jest to tajemnicą....przy jakiej wadze wykonano Pani wspomnianą operację.
Jestem tu osobą nową...w związku z tym,nie mogłam napisać do Pani prywatnie...proszę o informację...pozdrawiam