Badanie TK kręgosłupa odcinek L3-S1

napisał/a: tomasz_po 2013-09-26 18:23
Witam! Problem rozpoczął się w połowie kwietnia... zaczęło się od bólu jąder podczas siedzenia, następnie zaczęły boleć mnie lędźwie, bół czułem także w nogach, aż po łopatki, w między czasie miałem zabiegi które trwały 6 dni, nic nie pomogło dostałem skierowanie na tomografie, teraz czekam na rehabilitacje... zauważyłem również że ciężko mi się podniecić- czy może być to skutek ucisków na jakieś nerwy? jak poważny jest mój stan?
OPIS TOMOGRAFII:

Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego wynosi ok. 12,7 mm na poziomie L3. Na poziomie L3-L4 oraz L4-L5 bez widocznego penetrowania krążka dokanałowo. Na poziomie L5-S1 bardzo dyskretnie zaznaczone zwężenie przestrzeni międzytrzonowej oraz centralna oraz centralna z dyskretną lateralizacją wypuklina krążka międzykręgowego na 6 mm z modelowaniem worka oponowego i częściowi lewego korzenia nerwowego. Otwory międzykręgowe nieprzewężone.
napisał/a: kordian1 2013-09-26 22:31
Dyskopatia, taki obraz może powodować opisane powyżej dolegliwości (oprócz łopatek), przy odpowiednio dobranej rehabilitacji bóle powinny stopniowo ustępować.