Badanie TK kregoslupa ledzwiowego

napisał/a: Bggg 2009-09-02 12:07
Witam. Od 3 tyg. moja mama ma zesztywniala noge , wogole nie czuje palcow . Byla u lekarza - standard leki przeciwzapalne , przeciwbolowe + skierowanie na badanie itd itp. Dzis dostala wyniki badania TK kregoslupa ledzwiowego - CT przestrzeni m/kregowych w odcinku L3-S1 kregoslupa. Tylna okrezna wypuklina podwiezadlowa krazka m/kregowego L5/S1 siegajaca do worka oponowego bez jego ucisku i zwezajaca otwory m/kregow. Zmiany zwyrodnieniowe stawow m/kregowych L4/L5 z objawami i prozniowymi w szparach stawowych . Poza tym bez zmian . Zwapnienia w scianach tt biodrowych wspolnycj tuz ponizej rozwidlenia aorty.

Co to oznacza ? Jakie leczenie czeka mame ? Jak mozna jej pomoc ? Oczywiscie juz jest zapisana na wizyte u neurologa , ale pytam bo nie wiem czego moge sie spodziewac ,a bardzo sie o nia martwie . Prosze o pomoc . Pozdrawiam
napisał/a: Wojtek33 2009-09-04 17:02
Witam
Lepiej udaj się do chirurga - ortopedy bo jak się przekonałem umieją "czytać" zdjęcia w przeciwieństwie do neurologów a opisy są często robione niedbale .
To co neurolog uznał za mało istotne dla dobrego ortopedy już świadczyło o dużych zmianach wymagających konkretnych działań o czym przekonałem się sam .
Badania rezonansy czy RTG są robione na leżąco i bardzo często fałszują stopień degradacji , dobry lekarz po objawach towarzyszących potrafi określić o które fragmenty kręgosłupa chodzi .
I naprawdę może pomóc .

Powodzenia ,,