Badanie PT,Aptt, fibrynogen itp

napisał/a: Kasieniek84 2010-09-23 22:46
Mam pytanie odnośnie badań. Czy idąc na pobranie krwi PT, Aptt, fibrynogen, czas fibrynolizy, retrakcja skrzepu, czy trzeba być na czczo? czy jednak nie, czy może nie ma to znaczenia. Jest to dla mnie ważne gdyż badania będę robić w innym mieście i dojeżdzać i jednka jeśli można to śniadanie warto zjeść, a będąc u lekarza zwyczajnie zapomniałam o to spytać, mówił tylko żeby nie robic badania w miesiączkę i najlepiej w środku cyklu, nie wiem jakie to ma znaczenie ale widocznie jakieś ma. Będe wdzięczna za konkretna odpowiedź
napisał/a: dominika2505 2010-09-27 19:58
Zalecają rano na czczo. Pozdr
napisał/a: wali89 2010-09-27 20:01
Witam, mam pytanie dotyczące podwyższonego fibrynogenu , norma 200-400 a mój wynik 563.
(PT,APTT,INR - prawidłowe) w ostatnim czasie,spożywałam alkohol oraz paliłam ( w związku z 3dniowym wyjazdem) ,czy mogło to wpłynąć na badanie? (zostało wykonane 4 dni po powrocie). stosuję antykoncepcje hormonalną - yaz (1,5miesiąca)oraz brałam żelazo przez około 2 tygodnie. dziękuje bardzo za rozpatrzenie mojego przypadku.
Mam 21 lat.
napisał/a: dominika2505 2010-09-29 20:29
Tabletki antykoncepcyjne mogą podnosić poziom fibrynogenu. Co do żelaza to czemu tylko 2 tygodnie i czy była taka potzreba? Pozdr