Badanie poziomu hormonów u mężczyzny.

napisał/a: szwedamar 2013-03-20 14:09
Witam!
Od kilku miesięcy zacząłem chodzić na siłownie i stosować dietę w celu poprawy sylwetki. Zrobiłem sobie też badanie hormonów, gdyż słyszałem, że warto gdyż mają duży wpływ na sylwetkę.

Wyniki:
Estradiol 100 norma: (11-44)
Testosteron 508,61 norma:(166-877)
Prolaktyna 19,06 norma: (3,46-19,4)

Prolaktynę mogę mieć zawyżoną, gdyż trzeba ją ponoć badać około godziny 11 a ja robiłem badanie o 9. Jako, że Estradiol mam zawyżony ponad 2 razy, poszedłem z wynikami do Endokrynologa, ale on stwierdził, że to w normie i nic nie przypisał na zbicie... Zlecił tylko dodatkowe badania na tarczyce w związku z moją nadwagą. Powiedział, że u mężczyzny taki poziom to norma.

Co o tym sądzicie? Bo jak dla mnie to trochę wysoko.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-20 14:22
No raczej nie jest to norma. Napisz więcej o sobie.
napisał/a: szwedamar 2013-03-20 14:36
Mam 23 lata około 178 wzrostu. W listopadzie ważyłem 89 kg, od tego czasu na zbilansowanej diecie i siłowni udało mi się zjechać do około 83 kg. Ogólnie można powiedzieć, że cały taki lekko otłuszczony jestem szczególnie dolna część brzucha. Pod piersiami również można wyczuć tłuszcz, ale nie jest aż tak źle.

Lekarz stwierdził, że u mężczyzn jako takiej normy nie ma, że to bardziej kobiet dotyczy. Też mnie to trochę zdziwiło i chyba będę się musiał do innego wybrać...
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-20 14:49
A jak z libido? Nie wyczuwasz guzka pod sutkami?
napisał/a: szwedamar 2013-03-20 19:20
Guzka raczej nie ma, internista też mnie już macał. Libido takie średnie jakoś super nie jest ale mam wrażenie, że tak w normie. Mam stałą partnerkę, że tak powiem;p

Chyba najlepiej pójdę prywatnie do jakiegoś innego i powtórzę badania.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-20 20:24
Wiesz przy otyłości zdarza się że kobiece hormony są podwyższone, dlatego od schudnięcia należy zacząć. Czy wymagasz leczenia? Wiesz trudno mi cokolwiek radzić skoro Twoje objawy nie są jakieś tragiczne.