Badanie MR kolana prawego. Co dalej? Operacja?

napisał/a: sensimilla 2012-05-10 15:31
Badanie MR kolana prawego:
Zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym,
Fałd maziówkowy rzepki przyśrodkowy i nadrzepkowy,
Stłuczenie kłykcia bocznego kości udowej, Rzepka typu II ustawiona w bocznym zwichnięciu i
przyparciu, Stłuczenie chrząstki stawowej rzepki w przyśrodkowej części SRU z widocznym
obrzękiem podchrzęstny, Chrząstka stawowa w bocznej części rzepki rozpulchniona
Po za tym chrząstka stawowa kolana o zachowanej ciągłości.
Kąt chrzęstny wcięcia udowego SRU 162st.
Płaska torbiel w dole podkolanowym, Stłuczenie tkanki podskórnej na wysokości dołu
podkolanowego.
Naciągnięcie pęczka tylno bocznego więzadła krzyżowego przedniego, pęczek przednio przyśrodkowy
o zachowanej ciągłości i prawidłowo napięty.
Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości, prawidłowo napięte.
Naderwanie więzadła pobocznego strzałkowego, Więzadło poboczne piszczelowe o zachowanej
ciągłości, bez zmian.
Więzadło rzepki i ścięgno m czworogłowego uda o zachowanej ciągłości.
Zerwane troczki przyśrodkowej rzepki, troczki boczne o zachowanej i ciągłości.
Stłuczenie ciała tłuszczowego Hoffy.
Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki bocznej w odgięciem płaskiego fragmentu górnej części rogu (
cz obwodowej).
Po za tym łąkotka bez zmian.
Łąkotka przyśrodkowa ma obniżona wysokość na poziomie rogu tylnego z widocznymi zmianami
degeneracyjnymi w jego obrębie. Po za tym łąkotka przyśrodkowa bez zmian.
napisał/a: Ania_204 2012-05-12 16:10
Kolano kwalifikuje się do zabiegu. Rekonstrukcja troczków rzepki.
napisał/a: sensimilla 2012-05-15 20:21
~Ania_204 zabieg mam mieć w tym tygodniu lub następnym, lekarz podkreślił żeby zostało to wykonane pilnie, na czym polega rekonstrukcja troczków, czy po tym wszystkim będę mógł normalnie funkcjonować, pierwszy raz mi się to stało żeby rzepka mi wyskoczyła, aktualnie mam nogę w gipsie
napisał/a: Ania_204 2012-05-15 23:25
Po zabiegu noga będzie musiała być unieruchomiona,a po kilku tygodniach będzie wdrożona rehabilitacja i powrót do sprawności. Nie wiem jaką metodą będzie robiony zabieg. Wszystko wyjaśni lekarz prowadzący.
napisał/a: sensimilla 2012-06-02 01:26
Witam, byłem w szpitalu zakwalifikowany do zabiegu wyszedłem ze szpitala po 2 dniach, lekarz powiedział że niepotrzebna operacja, zalecana rehabilitacja i po 6tygodniach wizyta w szpitalu w klinice ortopedycznej Warszawa ul. Szaserów. Pytanie czy jest możliwe żeby kolano samo się zrosło i wyleczyło ?
napisał/a: Ania_204 2012-06-02 08:35
Nie ma możliwości,by zerwane troczki, więzadła czy inne struktury same się zrosły. Proponuję konsultację u innego lekarza.
napisał/a: Michal877 2012-06-25 18:15
Witam.
W dniu dzisiejszym otrzymałem wyniki rezonansu magnetycznego i mam pytanie czy konieczna będzie artroskopia czy rehabilitacja wystarczy bym mógł wrócić do dawnej sprawności ?
Wynik badania:
- Znacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawu
- Obrzęk szpiku kłukc bocznych kości udowej i piszczeli z pogrubieniem przyczepu ścięgna m. podkolanowego
- Grubość i sygnał chrząstki rzepki a także powierzchni stawowych kości udowej i piszczelowej niezmieniony
- Łąkotka przyśrodkowa z podłużnym pęknięciem rogu tylnego w niewielkiej odległości od torebki stawowej
- Łąkotka boczna o prawidłowym sygnale bez zmian ogniskowych
- Więzadło krzyżowe przednie z przerwanie ponad 2/3 włokien w części tylno-przyśrodkowej, w większości w okolicy przyczepu udowego
- Więzadło tylne o zachowanej ciągłości włókien bez cech zmian pourazowych
- Więzadła boczne, więzadła i troczki rzepki bez zmian
- Ciało tłuszczowe Hoffy niezmienione
napisał/a: Ania_204 2012-06-25 18:50
Będzie wskazana artroskopia celem usunięciu uszkodzonej części łąkotki przyśrodkowej.
napisał/a: sensimilla 2012-06-25 18:58
Byłem u 3 lekarzy, pierwszy zakwalifikował mnie do zabiegu w szpitalu Warszawa Szaserów, drugi stwierdził że nie potrzebna jest operacja, trzeci lekarz to samo powiedział, na razie mam odbyć rehabilitację i za jakiś czas przyjechać na wizytę do szpitala. Aktualnie nie mam problemów z chodzeniem jeszcze trochę i powinna mi noga wrócić do poprzedniego stanu (dużo straciłem mięśnia przez czas co miałem nogę unieruchomioną)
napisał/a: Michal877 2012-06-25 19:56
A mam pytanie jeszcze odnośnie więzadła krzyżowego przedniego? Czy też jest potrzebna artroskopia? Czy w takiej Sytuacji moge wogole obciazac ta noge czy tylko o kulach chodzic zeby tych więzadeł nie zerwac do konca?
napisał/a: Ania_204 2012-06-26 18:39
Michał877: Acl do weryfikacji w artroskpopii.

Do sensimilla: Jeśli nie dzieje się nic niepokojącego, to można wstrzymać się z zabiegiem,ale osobiście wykonałabym artroskopię celem weryfikacji dokładnych uszkodzeń.
napisał/a: sensimilla 2012-07-19 19:25
Witam, byłem na drugim badaniu MR skan poniżej
link: https://www.dropbox.com/s/24kd017k3j9ywkh/mr.jpg