Badanie moczu

napisał/a: MARTA1258 2014-05-20 21:26
Witam .
Trochę niepokoi mnie wynik badania moczu , który dzisiaj dostałam

kolor :żółty
przejrzystość : lekko mętny
ciężar właściwy :1.026
PH:7
Urobilnogen : 2+
nablonki plaskie : nieliczne
nablonki okragle : 0-1 w.p.w
leukocyty : 3-5 w.p.w
eryt.swieze : 0-2 wp.w
fosf.bezpost. : liczne w.pw
bakterie : nieliczne wp.w
pozostale glukoza , bialko , itd jest ok , ale te nablonki okragle i urobilinogen ?
prosze o odpowiedz
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-25 10:19
Witam .Czy odczuwasz jakies dolegliwosci ukladu moczowego?
Urobilinogen tutaj norma jest od 0,05-4mg/dobe ,takze Ty sie miescisz w normie,fosforany bezpostaciowe moga byc wynikiem wysokiego ph,ktore u Ciebie jest na poziomie 7 lub zlej diety,metny kolor moze swiadczyc o infekcji i to samo tyczy sie leukocytow ,natomist nablonki okragle pochodza z gornego odcinka wiec przydaloby sie pozniej ponowic badnie moczu i zobaczyc czy znow sie to powtorzy
napisał/a: MARTA1258 2014-05-25 12:37
Witam .
Właśnie w środę udałam się z wynikami do lekarza i stwierdził , że mogę mieć kamicę nerkową .
Dostałam skierowanie na badania jamy brzusznej no i na posiew moczu .
trochę sie martwię ;//..
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-25 13:34
Bardzo dobrze lekarz Cie pokierowal i trzeba sie do tego zastosowac ,czyli posiew ktory pomoze w rozpoznaniu infekcji ktora byc moze wystepuje a takze usg ktore pokaze obraz nerek bo obecnosc nablonkow okraglych pokazuje nam iz moze sie cos dziac w gornym odcinku moczowym ,pamietaj aby nie przyjmowac zadnych preparatow ani lekow dzialajacych na uklad moczowyprzed posiewem.
napisał/a: MARTA1258 2014-05-27 17:00
właśnie dzisiaj byłam na usg.
okazało się , że mam kamienie w pęcherzyku żółciowym
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny , zawiera kilka kamieni wielkości do ok.10 mm.
oraz mam torbiel na lewej nerce.
W nerce niewielka torbiel okołomiednicznkowa wielkości ok . 11 mm .
Lekarz , który robił usg właściwie nie wiele mi powiedział .
Wspomniał jedynie , że będę pewnie miała ten pęcherzyk wycięty chirurgicznie , a o tej torbieli nic nie wspomniał ..
napisał/a: MARTA1258 2014-05-27 17:30
i jeszcze w wynikach jest napisane :
Śledziona granicznej wielkości 127*47 jednorodna .
czy to , że śledziona jest granicznych rozmiarów oznacza , że muszę się czegoś obawiać ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-05-30 14:40
Tutaj jesli chodzi o typ leczenia to lekarz zaproponowal leczenie chirurgiczne usuniecia pecherzyka wraz ze zlogami i jest to skuteczna metoda. Co do torbielki jest ona bardzo mala i zapewne jest to tzw.torbielka prosta ,ktora nie wymaga interwencji chirurgicznej o ile nie daje ona zadnych objawów , "sledziona granicznej wielkości 127*47 jednorodna"-
tutaj wymagana jest dalsza diagnostyka i poszukanie przyczyny ow patologi ,dlatego najlepiej skonsultowac sie z hematologiem lub internista.
napisał/a: MARTA1258 2014-05-31 07:48
właśnie byłam u lekarza z wynikami , jednak on dał mi tylko skierowanie na zabieg (usuwanie pęcherzyka żółciowego ) , jednak o tej śledzionie nic nie wspomniał . Czy może powinnam umówić się na prywatną wizytę ? ..
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-02 12:09
Ogolnie jesli chodzi o sledzione to jej powiekszenie ocenia sie wlasnie jako
1)graniczne
2)umiarkowane
3)srednie
4)znaczne
takze zasugerowalam skontaktowanie sie z hematologiem lub internista i skonsultowanie to.