Badanie moczu

napisał/a: natalurka 2012-10-23 20:18
przejrzystość przejrzysty
barwa żółta
ciężkość 1,025
pH 5,5
Glukoza nieobecna
Ketony nieobecne
urobilinogen w normie
bilirubina nieobecna
białko nieobecne
nabłonki płaskie d.liczne
leukocyty 0-1 wpw 0 5
erytrocyty świeże 0-1 wpw 0 5
bakterie d liczne
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-23 20:30
Pewnie jeszcze nie bylas u lekarza? Wiesz wyzej wypowiedzialam sie co do wynikow ktore nie sa poprawne i je opisalam reszta jest oki, jesli faktycznie mowisz ze odczuwasz bol w okolicy nerek nalezaloby do tych badan ktore masz czyli do ogolnego badania moczu wykonac dodatkowe badania sprawdzajace prace nerek takie jak:mocznik,kreatynina+eGFR byc moze jesli okaze sie ze wyniki nie beda zbyt dobre wykonac usg nerek ,ale pewnie lekarz prowadzacy je zleci do tego jeszcze wykonac posiew bakteriologiczny moczu ze wzgledu na duza liczbe bakterii, azeby nie leczyc sie w ciemno tylko zastosowac terapie celowana.
napisał/a: natalurka 2012-10-23 20:32
zrobiłam posiew ale wyniki za dwa dni i dopiero wtedy pójdę z wynikami do lekarza. dzięki ;)
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-23 20:37
Nie ma za co;) Mam nadzieje ze przed badaniem nie przyjmowalas jakis lekow na wlasna reke? Bo wykonanie badanie zaraz po zakonczeniu antybiotykow moze zamaskowac patogeny i nic nie wyjdzie jesli nawet sa dolegliowsci czas ile trzeba odczekac min 2 tyg od przyjetej ostatniej dawki antybiotyku.Pozdrawiam;)
napisał/a: natalurka 2012-10-23 21:06
urofuraginum, który przestałam brać 2 dni temu może mieć jakiś wpływ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-23 21:12
Tak moze miec to wplyw , moze zamaskowac ewentualne patogeny odpowiedzialne za zakazenie,ale zaczekajmy na wyniki.
napisał/a: mufaso83 2013-01-04 18:10
Witam serdecznie
Zrobiłam badanie ogólne moczu (w moczu obecne erytrocyty, leukocyty, osad nabłonki płaskie wpw, leukocyty liczne, erytrocyty liczne, bakterie liczne, pasma śluzu liczne). Otrzymałam antybiotyk cipronex i powtórzyłam badanie moczu (leukocyty 1+, erytrocyty 1+, bilirubina 1+, osad nabłonki płaskie dość liczne, leukocyty 78, erytrocyty świeże 18, bakterie liczne, pasma śluzu liczne).Lekarz zlecił posiew, wynik negatywny. Dodam, że nie mam żadnych objawów poza uczuciem parcia na mocz. Wyniki badania krwi ok. Kreatynina również w porządku(0,92. co oznaczają te wyniki?
napisał/a: dami126p 2013-01-31 11:10
Prosze o analize tych wynikow 65 lat kobieta

UBG normal 0,2 mg/dL
BIL 1+ 1 mg/dL
KET +- 5mg/dL
BLD Neg
PRO Neg
NIT Neg
LEU 3+ >=Ca500Leu/uL
GLU Neg
SG >=1,030
pH 5,5
napisał/a: ~Anonymous 2013-02-05 19:20
ktos tu zagląda?
ciezar wlasciwy 1,010
mocznik 13,3
kreatynina 0,96
nabłonki płasne pojedyncze
leukocyty 1 do 2 do 3
sluz pojedyncze pasma
szczawian wapnia pojedyncze

na uwage zasluguje fakt ciezaru wlasciwego (jak duzo pije, to mocz jest raczej przezroczysty, ale jak mam choc jakas np dwu-trzy godzinna przerwe w oddawaniu to juz ma ciemniejszy kolor, troche piecze przy oddawaniu i taki byl rano do badania)

mocznik za niski.
kreatynina ok, ale jednak u mnie miesni nie ma, wiec moze byc falszywy wynik.
schudlem 10-11kg w ciagu 2 miesiecy. od 12 stycznia do dzis - 7 kg.

no i reszta pojedynczych pasm czegos tam, to juz nie wiem.
raczej czesto oddaje mocz (zwykle szybko po wypiciu czegos), ale rano np z trudem. nie bardzo mi się chce po spaniu oddawac mocz.

alat podwyższony, niesmak w ustach...
napisał/a: PascalT 2013-02-10 03:00
Witam,
Pomoże mi ktoś w interpretacji wyników:

Badanie ogólne moczu(ICD-9: A01)


Przejrzystość - Przejrzysty
Barwa - żółty
Ciężar właściwy - 1,028
pH - 5,0
Glukoza - nieobecna
Ketony - ślad
Urobilinogen - w normie
Bilirubina - nieobecna
Białko - ślad
Azotyny - nieobecne
Erytrocyty - obecne
Leukocyty - obecne

Osad moczu(ICD-9: A19)

Nabłonki płaskie - nieliczne
leukocyty - 1-3
Erytrocyty świeże - 1-3
Erytrocyty wyługowane - 3-5
Pasma śluzu - liczne
Bakterie - nieliczne

Dostałem zlecenie wyników po tym jak od czasu do czasu czuje jakieś pieczenie po oddaniu moczu ale to nie często. Do tego mam ból pod lewym jadrem tak jakby było coś naciągnięte. Obecnie doszedł jeszcze ból w mięśniach nóg rwący i nieraz ból pachwin.
W poniedziałek wizyta u lekarza ale wstępnie chciałbym wiedzieć co to może być
napisał/a: _kamyk_ 2013-02-20 10:13
Witam, jestem facetem lat 33. Przeszedłem ostatnio nieokreślone zapalenie dróg moczowych (E Coli). Które powiedzmy zostało zaleczone, ale niedawno wróciły objawy ból podbrzusza i poszczypywanie przy oddawaniu moczu, bywa że i bez oddawania. Troche musze uważać, bo niedawno okazało się, że mam wrodzoną agenezje nerki (czyt. mam jedną:)) Zrobiłem badania i wyszło:

Badanie ogólne moczu Przejrzystość zupełna
Barwa jasnożółta
Ciężar właściwy 1,018 g/ml 1,015 1,030 N
pH 6,5 5,0 7,0 N
Glukoza nie wykryto mg/dl
Ketony nie wykryto mg/dl 5,00
Urobilinogen 0,2 mg/dl 1,0 N
Bilirubina nie wykryto
Białko nie wykryto mg/dl
Azotyny nie wykryto

Osad moczu
Nabłonki płaskie poj.w prep.
Leukocyty poj.w prep. wpw 0 5
Erytrocyty świeże nie znaleziono wpw 0 3
Pasma śluzu nieliczne
Bakterie nieliczne


No i w sumie pytanie dotyczy, co to są te pasma śluzu i bakterie, robić posiew czy to wraca E.Coli. Uprzejma prośba o info.
napisał/a: _kamyk_ 2013-02-20 10:13
Witam, jestem facetem lat 33. Przeszedłem ostatnio nieokreślone zapalenie dróg moczowych (E Coli). Które powiedzmy zostało zaleczone, ale niedawno wróciły objawy ból podbrzusza i poszczypywanie przy oddawaniu moczu, bywa że i bez oddawania. Zrobiłem badania i wyszło:

Badanie ogólne moczu Przejrzystość zupełna
Barwa jasnożółta
Ciężar właściwy 1,018 g/ml 1,015 1,030 N
pH 6,5 5,0 7,0 N
Glukoza nie wykryto mg/dl
Ketony nie wykryto mg/dl 5,00
Urobilinogen 0,2 mg/dl 1,0 N
Bilirubina nie wykryto
Białko nie wykryto mg/dl
Azotyny nie wykryto

Osad moczu
Nabłonki płaskie poj.w prep.
Leukocyty poj.w prep. wpw 0 5
Erytrocyty świeże nie znaleziono wpw 0 3
Pasma śluzu nieliczne
Bakterie nieliczne