Badanie moczu

napisał/a: kidnej 2013-03-25 00:46
Witam,
Proszę o interpretację badania moczu. Badanie zrobione 6 dni po antybiotyku. Dalej stany podgorączkowe.
Badanie ogólne moczu Przejrzystość przejrzysty
Barwa jasnożółty
Ciężar właściwy
napisał/a: Ell 2013-03-25 13:14
a jak to jest mozliwe: juz 3 razy oddawalam mocz do badania w ciagu 1,5 miesiaca. Zawsze wychodzily liczne bakterie, raz nawet bialko. W koncu lekarz widzac, ze nie reaguje na antybiotyki dal mi skierowanie na posiew moczu. Skierowanie dostalam w czwartek. Przez caly weekend jadlam zurawine, i jadlam sobie witamine C. W pon oddalam mocz na posiew. Po tygodniu odebralam wynik:
ilosc bakterii- wynik ujemny.
A gdyz zazywalam Furagin, Nolicin to caly czas wychodzily liczne bakterie. Czy to mozliwe, ze teraz ich ot tak nie ma?

I jeszcze jedno: czy w wyniku na posiew moczu wychodza leukocyty i erytrocyty, czy to jest tylko na bakterie?
Bo tutaj ich wlasnie nie ma wcale, a najbardziej mi wlasnie zalezy na erytrocytach ( ilosc).
napisał/a: kidnej 2013-03-26 00:36
Ell,
Jest to możliwe. Miałam tak wielokrotnie. Lekarz kiedyś mi wyjaśnił, że po prostu prostu zastępujesz tę chemię podażą płynów i to jeszcze płynów zakwaszających mocz. Jednym słowem na jakiś czas wypłukujesz z siebie bakterie.
Na posiewie nie pokazują erytrocytów ani leukocytów, tylko wrażliwość bakterii, a przede wszystkim ich identyfikację.
napisał/a: Pieron 2013-04-12 01:11
Witam mam pytanko zanosilem mocz na badania i dostalem kartke. Nie wiedzialem jak odczytac i poszedlem do lekarza i powiedzala lekaraka, ze z moczem wszystko w porzadku. Mi sie wydaje,ze za czesto chodze siku. Lekarce moglem powiedziec o tym , ale nic nie gadalem tylko dalem kartke do sprawdzenia. Jesli te wyniki sa wporzadku to nic mi nie jest? czy te wyniki ty lylko jakosc moczu , a na czeste oddawnie jest inne badanie i trza isc do urologa???

Czekam na odp, z gory dzieki za pomoc.
napisał/a: ~Anonymous 2013-04-13 14:59
Pieron
Napisz czy oprocz czestego oddawania moczu odczuwasz jakies inne dolegliwosci zwiazane z ukladem moczowym ?? szczypanie,pieczenie ,swedzenie.Czy przed ogolnym badaniem moczu byly przyjmowane jakies leki lub preparaty dzialajace na uklad moczowy? Ogolnie czy przyjmujesz jakies leki?Czy duzo pijesz plynow?
napisał/a: Majczasta 2013-04-18 17:35
Witam,

Prosiłabym o analize moich wyników badań moczu:
kobieta, 21 lat
Barwa słomkowa
Przejrzysty
Ciężar 1,014g/ml
pH 5
leukocyty ujemny
Azotyny ujemny
białko ujemny
Glukoza w normie
ciała ketonowe w normie
Urobilinogen w normie
Bilirubina ujemna
Erytrocyty 25 erytr./ul
OSAD:
nabłonki płaskie dość liczne
Leukocyty 2-5 wpw
Erytrocyty świeze 0-2 wpw
Bakterie nieliczne
napisał/a: ~Anonymous 2013-04-18 17:40
MajczastaCzy są jakies dolegliowsci związane z ukladem moczowym?
napisał/a: Majczasta 2013-04-18 18:04
często boli podczas oddawania moczu, ciągłe parcie na mocz. jest to co najmniej 2 razy w miesiącu od pół roku. przy okazji ból prawej strony podbrzusza
napisał/a: ~Anonymous 2013-04-18 18:38
Z wynikow i opisywanych objawow wynika iz w ukladzie moczowym moze toczyc sie zapalenie wywolane przez bakterie.
Lekarz pewnie po wynikach i objawach przepisze antybiotyk o szerokim spektrum dzialania ,jednak jesli chcesz poznac co jest przyczyną zakazenia zrob nawet prywatnie (koszt nie jest duzy) posiew bakteriologiczny moczu i wszystko bedzie jasne i z wynikami do lekarza po kuracje odpowiednią,pamietajac by przed badaniem jesli bedziesz chciala/l je wykonac nie przyjmujac zadnych lekow ani preparatow dzialajacych na uklad moczowy.
Co prawda w wyniku jest tez niski ciezar wlasciwy ,ale tutaj jesli wczesniej sie to nie powtarzalo lub nie bedzie powtarzac w kolejnych badaniach nie swiadczy to juz o niczym zlym byc moze przed badaniem zostalo wypitych zbyt duza ilosc plynow.
Ph dobre jest;) kwasny odczyn a tutaj u Ciebie 5 to prawidlowy odczyn moczu
napisał/a: Majczasta 2013-04-18 18:45
a Te erytrocyty to o czym właściwie świadczą? bo nie wiem czy są ok czy nie
napisał/a: ~Anonymous 2013-04-19 20:18
Napisalam powyzej;)
napisał/a: RinJo 2013-05-06 18:51
Witam,

Bardzo proszę o interpretację wyników badania moczu.

Wiek: 22
Płeć: Kobieta

Barwa: żółty
Przejrzystość: mętny
Ciężar właściwy: 1.030
pH: kwaśny - 5
Leukocyty: neg.
Azotyny: neg.
Białko w moczu: 103 mg/dl
Glukoza w moczu: nieobecna
Ciała Ketonowe: ++++
Urobilinogen: silnie wzmożony
Bilirubina: neg.
Erytrocyty: neg.
Nabłonki wielokątne: pole usiane
Erytrocyty świeże: 2-4 wpw
Erytrocyty wyługowane: 1-3 wpw
Śluz: obfity
Bakterie: nieliczne
Alat: 18 U/l [5-33]
Aspat: 32 U/l [5-32]