Badanie KT mózgowia bez kontrastu.

napisał/a: Olivvv 2014-12-20 06:29
Otrzymałam wyniki badania KT mózgowia. Zastanawia mnie co oznaczają: ,, Małe torbiele splotów naczyniastych w trójkątach komór bocznych, otoczone drobnymi zwapnieniami''. Od neurologa usłyszałam, że nie mam się czym martwić oraz że taka jest moja natura(?), ale chciałabym się dowiedzieć o co tak naprawdę chodzi i czy zgodnie z poleceniem lekarza wykonującego owe badanie zrobić rezonans czy słuchać się neurologa i nie robić w tym kierunku nic. Urodziłam się z niedotlenieniem i torbiel też podobno była w głowie, ale z tego co wiem później już wszystko było w porządku.
Badanie zrobiłam ponieważ dokuczają mi codzienne bóle głowy od dzieciństwa, czasami nasilające się do tego stopnia, że nie mogę normalnie funkcjonować (tabletki na migrenę, które otrzymałam nie działają), zdarzyło mi się zemdleć (ostatni raz z lekkim trzęsieniem ciała, czego wcześniej nie było - lekarz stwierdził, że to jednak powiązań z padaczką nie ma i mam taką nadzieję), badanie EEG wyszło z wynikiem wskazującym na padaczke, ale według neurologa jej nie mam, ciągłe drżenie rąk, przy nerwach trzęse się cała natychmiastowo, wynik EKG dobry. Lekarz zwala wszystko na psychikę i zalecił pójście do psychiatry, byłam, poza sporymi lękami w nocy (odkąd pamiętam) wszystko w porządku, żadnych strasznych przeżyć.