Badanie jamy brzusznej i powłok Tomograf czy Rezonans?

napisał/a: Krzysio89 2012-09-08 13:19
Witam czy w diagnostyce jamy brzusznej i powłok brzusznych lepsze będzie badanie rezonansem czy tomografem?
W tym roku miałem robione badanie rtg klatki, zatok i kolana czy badanie tomografem nie jest w tej sytuacji zbyt ryzykowane biorąc pod uwagę wcześniejsze badanai rtg /
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 13:51
To zależy od tego co u Pana podejrzewają.
napisał/a: Krzysio89 2012-09-08 13:55
Hymm mam guza w powłokach brzusznych na usg nie jest widoczne lecz ja go czuję chciałbym się dowiedzieć co to jest i to zdiagnozować tylko własnie chodzi o metodę czy tomografem czy rezonansem.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 14:37
Hmmm, a co na to Pana lekarz prowadzący? Chyba, że chce Pan to badanie zrobić tak dla siebie bez wcześniejszej konsultacji, bo nie wiem do końca jaką to ma Pan metodę działania I gdzie na brzuchu Pan tego guza wyczuwa?
napisał/a: Krzysio89 2012-09-08 14:59
Byłem z tym u chirurga mówi ze to raczej nic złego ale ja jestem przewrażliwiony i nawet jeśli to tłuszczak, mieśniak itd chce to miec usunięte i zrobione jak nalezy/
Guzek jest wielkości paznokcia 2 cm od pępka pod skóra wyczuwalny palcem ( dokładnie 2cm od pepka po skosie do prawej strony) chciałbym nawet na właśna reke zrobić to badania tomograf/rezonans zeby mi to rozpoznano.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 15:12
A jest miękki/twardy/(nie)bolesny/(nie)przesuwalny/(nie) rośnie/ zmienia kształt pod wpływem ucisku?
napisał/a: Krzysio89 2012-09-08 16:24
Nie przesuwa się, nie zmienia kszatłu, i raczej nie przesuwa sie , nie boli
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 16:40
W mojej opinii lepiej byłoby wykonać biopsję tej zmiany, zeby zdecydować co to jest. Jeśli jednak jest Pan zdecydowany na badanie obrazowe, to bardziej skłaniam się ku rezonansowi magnetycznemu, ale jeśli ktoś wie lepiej, to niech się jeszcze na ten temat wypowie.
napisał/a: Krzysio89 2012-09-08 17:08
Właśnie z tego co wyczytałem w internecie chyba lepsza w tej sytuacji jest tomografia ale moja wiedza jest żadna więc nie mam co sie wypowiadac/
Myśle ze udam się prywatnie do chirurga i zapytam o dalsze postępowanie bo co innego moge wymyślec? Chyba nie zostawie tak tego i nie będe czekał co się wydarzy dalej.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 17:50
Myślę, że najlepiej rzeczywiście będzie pojsc z tym do chirurga prywatnie.
napisał/a: Krzysio89 2012-09-11 17:49
Mam pytanko mam udać się na rezonans czy tomografię?
Tomografia niby jest lepsza jeśli chodzi o diagnostykę jamy brzusznej ale czy dobrze prześwietli mi powłoki brzuszne???
Czy mam wykonać rezonans?

Prosze o pomoc