badanie genetyczne

napisał/a: ~Anonymous 2009-11-29 19:48
Dzien dobry, mój mąż zmarł na raka jelita grubego. Lekarz ogólny pytał mnie czy robiłam z dziećmi badanie genetyczne. I że szkoda że nie, bo córka ma częste zaparcia, syn bóle brzucha i niewiadomo na jakim tle. Co to jest za badanie?
napisał/a: xuxus 2010-06-21 09:01
hmmm...ja bym poszła najpierw do internisty i porozmawiała o tym a potem zastanowiła się nad chemoprewecnją by ustrzec dziecko przed rakiem
napisał/a: xuxus 2010-06-21 09:02
Chemoprewencję realizuje się poprzez zapobieganie przekształcania rozwijającego się nowotworu w złośliwą formę rakową. W przeciwieństwie do chemioterapii, chemoprewencja ingeruje we wczesne etapy procesu nowotworzenia – przede wszystkim hamuje inicjację i promocję.
napisał/a: marchewka* 2011-11-06 16:56
ala7 napisal(a):Dzien dobry, mój mąż zmarł na raka jelita grubego. Lekarz ogólny pytał mnie czy robiłam z dziećmi badanie genetyczne. I że szkoda że nie, bo córka ma częste zaparcia, syn bóle brzucha i niewiadomo na jakim tle. Co to jest za badanie?

miał na myśli badania w kierunku mutacji APC, weź skierowanie do poradni genetycznej, tam dostaniecie fachowa poradę i wskazówki, czy tylko mąż chorował? czy w jego rodzinie nie było innych zachorowań? w jakim wieku są dzieci?
napisał/a: wikam2 2011-11-06 17:04
Patrz na daty, ok?