Badania z krwi i gatroskopia. Prosze o interepretacje

napisał/a: Rege987 2016-02-25 22:48
Odchyły wyników badań: Oczym mogę one świadczyć?Biochemia CK=294 [5-190]. Morfologia krwi: LYMPH-1.28[1.32-3.57], MCH-30.8[32.3-36.5], P-LCR- 37.2 [6-24], Fibrynogen - 162[200-400]
Śluzuwka żołądka zaczerwieniona. Wpust słabo obukrczajacy się. W czasie odruchu wymiotnego widoczne jest wpuklanie się ściany żołądka do przełyku. Przełyk bz. Dgn. Gastroskopia rumieniowa. Cofanie się treści dwunastniczej do zoładka. Przepuklina rozworu przełykowego.Czy tutaj przyczna ucisku?Pieczace gardło, zapachany przełyk, wdety brzuch, zparacia, osalabienie, sennosc, problemyz koncetracja, pisk w uszach, przymroczenie w glowie, zimne konczyny.
napisał/a: Konstans 2016-02-26 06:07
Witaj,
spokojnie i w jednym i w drugim przeżyjesz.
Jak się ma przepuklinę i stan zapalny w obrebie przewodu to nic Ci trwale nie pomoże jak dieta. Wywal wszelki nabiał i gluten, przetworzone jedzenie, napoje gazowane etc.
Nie wiem, co jesz ale jesz coś, co Ci wyraźnie nie służy, skoro masz, co masz.
Uspokój stan zapalny a parametry się poprawia. To prawda stara jak świat.
Twoje samopoczucie jest tegoż wynikiem.
Zacznij od diety a potem bedziemy mysleć dalej ...choć śmiem twierdzic, ze potrzeby nie bedzie :)
Pozdrawiam.
napisał/a: Rege987 2016-02-26 23:22
Dziekuje za odpowiedz wiec musze zmienic diete na pierwszym miejscu. To jest najabrdziej uciazliwe ze dwoch stron przy zebrach, prawie wchodzac pod zebra(jak bym cos tam włozył) odczuwam ucisk napiecie ktore jest caly czas i podchodzi rowniez pod klatke piesiowa(to mnie meczy bo przez to czuje sie tez przymulony). Czsami jak wypluwam z gardla sline to sladowe ilosci krwi zdarzaja sie w slinie ale bardzo malo. Teraz byłem u gastrologa i wypisal mi leki inhibitory pompy protonowej (IPP). POwiedzial ze musi mi sie przeyjrzec i mnie podiagnozowac. Wizyta za miesiac.
napisał/a: Konstans 2016-02-27 10:37
Cóż Ci mogę powiedzieć ... słuchac nie daje rady zaleceń lekarzy. Każdemu dają to samo a potem ... potem przychodzicie do nas w jeszcze gorszej kondycji. Przykre to bardzo.
Zastosuj dietę - wyeliminuj gluten i nabiał przede wszystkim ! Tylko nie mów, ze bedzie ciężko, bo jest na miliony i wszyscy dajemy. I mamy też rodziny i obowiązki i wiele , wiele ... ale dla zdrowia trzeba !

Kłucia, cofanie treści, pieczenie, bóle brzucha .... to wszystko wynik stanu zapalnego w obrębie przewodu pokarmowego, który minie !!! kiedy tylko dasz szansę organizmowi na oczyszczenie sie z produktów, które mu szkodzą.
Uwierz, przechodziłam przez to. wielu z nas przeszło i co najwyżej - ma się lepiej :)
Pozdrawiam.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-27 11:53
Witam
Jeśli chodzi o odżywianie przy problemach z żołądkiem, cofaniem się treści żołądkowej, opisałem to w kilku artykułach:

http://commed.polki.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html

http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/refluks-dwunastniczo-zoladkowy-czym-jest-i-jak-leczyc,refluks-artykul,10394997.html

Leki z grupy IPP bierzemy na czczo, 30 minut przed posiłkiem aby substancja aktywna mogła osiągnąć swój efekt terapeutyczny.

Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2016-02-27 14:50
Stosowanie IPP każdemu serdecznie odradzam. Upośledzają produkcje kwasu a ludzie z problemami typu refluks nie cierpią na jego nadmiar (jak lekarze błędnie to interpretują), tylko na jego niedobór. To błędne koło. Należy zastosować dietę, zakwaszać żołądek (uprzednio oczywiscie wyleczyć wszelkie nadżerki ale one się wyleczą samoistnie, kiedy wyeliminujemy produkty stymulujące proces zapalny w obrębie żołądka i jelit).
Pozdrawiam.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-27 23:56
Konstans napisal(a):Stosowanie IPP każdemu serdecznie odradzam. Upośledzają produkcje kwasu a ludzie z problemami typu refluks nie cierpią na jego nadmiar (jak lekarze błędnie to interpretują), tylko na jego niedobór. To błędne koło. Należy zastosować dietę, zakwaszać żołądek (uprzednio oczywiscie wyleczyć wszelkie nadżerki ale one się wyleczą samoistnie, kiedy wyeliminujemy produkty stymulujące proces zapalny w obrębie żołądka i jelit).
Pozdrawiam.

Czyli będę musiał złożyć reklamacje do Polskiego Wydawnictwa Lekarskiego PZWL za wciskanie mi przez kilka lat tylu kłamstw jeśli chodzi o zaburzenia u.pokarmowego spowodowane refluksem pokarmowym :)
Stosowanie inhibitorów pompy protonowej ma sens jeśli wywołamy efekt terapeutyczny dawkami książkowymi.
W każdym razie, 8 lat temu, pomogło mi leczenie 2 tygodniowe na małych dawkach 10mg.
Kluczową rolę przy refluksie odgrywa tutaj odżywianie. Tylko trzeba chcieć, trzymać się zasad.

U wielu osób, problemem w podrażnieniu błony śluzowej odgrywa używanie: ostrych potraw: imbir, pieprz, papryczki chilli, ostre sosy, smażenie na tłuszczu, spożywanie produktów bogatych w błonnik, nadmierne spożywanie kawy, napojów gazowanych, stosowanie ziół pobudzających wydzielanie kwasu żołądkowego oraz rozluźnienie mięśni u.pokarmowego(np. mięta).
Dodam jeszcze największą zmorę społeczeństwa: Niesteroidowe leki przeciwzapalne NLPZ: Czyli powszechnie stosowana w wielu lekach Aspiryna.
W tym artykule trochę o tym napisałem:
http://leki.wieszjak.polki.pl/jak-niesteroidowe-leki-przeciwzapalne-nlpz-wplywaja-na-przewod-pokarmowy-czlowieka,abc-lekow-artykul,10401582.html
Spędziłem nad nim prawie miesiąc, powstał on w oparciu o książki z serii: Biochemia Harpera, Gastrologia i Hepatologia w której są również zapisy z badań na grupie osób której podawano przez tydzień, 2 tygodnie NLPZ.
U kilku osób, już po 5 dniach obserwacji żołądka, dwunastnicy stwierdzono stany zapalne w obrębie błony śluzowej oraz nadżerki.
Sprawdzone na sobie i wielu osobach którym pomogłem.
Jednak jest taka zasada w medycynie: Na każdego, działa co innego a człowiek poznaje swój organizm przez całe życie.
Nikt nie ma recepty na zdrowe życie - i to jest w tej dziedzinie piękne :)
napisał/a: Konstans 2016-02-28 18:35
Tak Krzysiu, powinieneś złożyc reklamację i miliony innych, którym to zalecono.
ja nie wątpie w skutecznośc dawki 2tyg. IPP. Sama przez to przeszłam. Chodziło mi głównie o to, że problem nie zostanie wyleczony a jedynie "zasypany" i osoba z dolegliwościami zapomina o chorobie, je daje zle, stosuje leki niesteroid. o których wspomniałeś (celem eliminacji boleści i powrotu do dawnego komfortu życia). A stan zapalny się nawarstwia, rośnie i dochodzi do powarznych problemów uk. pokarmowego. Czego również ja byłam przykładem.
Obecnie mój znajomy przyjmuje IPP. W nic innego nie wierzy. Ale wierzy, ze po tej 2 tyg. dawce znów będzie mógł wrócic do alko ! Zgroza, prawda? O diecie nie chce słyszec.
I o takich przypadkach ja myslałam...

Krzysiu, świetna robota ! :))
czekamy na kolejny !!!

I dziwnie wyglądasz w ubraniu ;)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-28 23:31
Zawsze powtarzam, że 80% sukcesu to dieta, reszta siedzi również i w psychice człowieka. Jeśli ktoś wierzy, że zastosowanie odpowiedniego odżywiania może coś zmienić i stara się kontrolować to co spożywa na co dzień, pobudza dodatkowo organizm aby wytwarzał endorfiny - jedno w to wierzą, inni traktują z uśmiechem. Ja wyszedłem na prostą po usunięciu kawałka jelita cienkiego, tylko i wyłącznie dzięki samodyscyplinie i motywacji. Zakończę dyskusję jednym stwierdzeniem: "Nigdy nie należy rezygnować z celu, nawet jeśli to wymaga od nas czasami więcej czasu oraz poświęcenia"

Pozdrawiam :)
napisał/a: Rege987 2016-02-28 23:35
Mam pytanie czy badanie RTG
przełyku, żołądka i dwunastnicy to jest te same badanie co pasaż przewodu
pokarmowego tylko że pokazuje wiecej ze az do odbytu?? Dobrze rozumiem? Czy pasaz przewpdu pokarmowego jest tylkodolna czesc ukladu pokarmowego badana?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-28 23:44
Rege987 napisal(a):Mam pytanie czy badanie RTG
przełyku, żołądka i dwunastnicy to jest te same badanie co pasaż przewodu
pokarmowego tylko że pokazuje wiecej ze az do odbytu?? Dobrze rozumiem? Czy pasaz przewpdu pokarmowego jest tylkodolna czesc ukladu pokarmowego badana?

Pasaż to badanie aż do odcinka jelita grubego. Bynajmniej aby dokładnie ocenić stan jelita cienkiego - wykonuje się badanie kapsułką endoskopową. Dla jelita grubego - kolonoskopia.

Pozdrawiam
napisał/a: Rege987 2016-02-29 00:00
Czyli to jest inne badanie jak RTG przełyku zołądka i dwunastnicy? Pytam sie gdyż chcaibym ocenic wielkosc przepukliny bo wszyla w mi gastroskopii.