Badania, szczepienia, wycięcie migdałków przed ciążą

napisał/a: ejsza 2011-07-18 13:59
Dzień dobry!

Mam kilka pytań poniekąd pasujących do tego działu. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź gdyż chciałam jutro wybrać się na badania. Proszę wszystkich o jakiekolwiek odpowiedzi, a jeśli to możliwe to proszę o odpowiedź Pana Doktora Petera. Oto pytania:

1. W czerwcu zaraziłam się w pracy różyczką. Chcę mieć pewność,że to była różyczka gdyż planuję starać się o dziecko za niecały rok. Czy powinnam zrobić badanie na obydwa rodzaje przeciwciał czy wystarczy na jedne -i które IgG czy IgM? Czy można robić badanie po miesiącu od zakończenia choroby? Na marginesie: charakterystyczne w chorobie było to, że oprócz wysypki (zaczerwienienie skóry) bolały mnie wszystkie stawy) no i chyba zaraziłam nią jeszcze kilka innych osób, a każda miała inne objawy.
2. Będę robić też badanie na toksoplazmozę i CMV i biocenozę pochwy- czy różyczka sprzed miesiąca nie będzie miała wpływu na te badania? Czy powinnam zrobić na przeciwciała IgG i IgM?
3. Chcę tez wyciąć migdałki, a przed muszę zaszczepić się na żółtaczkę. Czy istnieje jakiś określony czas kiedy mogę się szczepić po przechorowanej różyczce?
4. Czy jeśli nie zdążę wziąć trzeciej dawki szczepionki przeciw żółtaczce bo będę w ciąży to czy po dwóch będę na tyle chroniona, że nie zarażą mnie podczas porodu?
5. Czy zażywanie szczepionki Rybomunylu nie przeszkadza w szczepieniu przeciw żółtaczce oraz ile po zakończeniu tej szczepionki i w ogóle po wycięciu migdałków "można" bezpiecznie zajść w ciążę? Czy zależy to tylko od samopoczucia?.

Mam jeszcze wynik na antygen HBS:
WYNIK: 0.85
JEDNOSTKA: S/N
NORMA: do 2.00 S/N oraz adnotacja: "Nie stwierdzono obecności antygenu HBS."

Dziękuję za odpowiedź.