BADANIA PRZED ANTYKONCEPCJA.

napisał/a: BOBOLINEK 2017-01-31 13:05
Jakie badania powinno sie zrobic przed podaniem antykoncepcji aby dobrze dobrac tabletki ? byłm u lekarza a ten przepisał je na oko .... tabletki MYWY gdzie po braniu 3 opakowan brak okresu poszłam do lekarza i powiedział ze sie takie nie nadaja i9 przepisał yasmin po braniu ich jakies 6 miesiecy zauwazyłam ze w kazdym miesiacu brania ich miałam migrny badz duze bole głowy, wiec poszłam do lekarza i przepisała Evra plastry po braniu ich kilka miesiecy bola mnie piersi. I zastanawiam sie jak dobrze dobrac leki
napisał/a: Pistia 2017-02-16 18:05
Nie zdecydowałabym sie na żadna antykoncepcje bez badań. Ja po porodzie poszłam do ginekologa w tym celu i zrobił mi badania: USG wykluczające mięśniaki i nadżerkę, badanie krwi w szczególności ważne czy nie ma niedokrwistości lub niedoboru żelaza oraz cytologię. Dopiero z wynikami zaproponował mi kilka różnych sposobów antykoncepcji z których wybrałam wkładkę hormonalna levosert. Po tygodniu od momentu dokonania wyboru wkładka została założona i powiem Ci że czuję się z nią mega dobrze.
napisał/a: BOBOLINEK 2017-02-20 13:16
cytologie i usg dopochwowo mam robione cytologia co roku a usg 3 razy w roku.
napisał/a: Pistia 2017-02-22 17:34
Teraz sprawdziłam jakie dokładnie badania miałam robione przed założeniem tej wkładki. To co pisałam wcześniej plus badanie na krzepliwość krwi, hormony oraz próbę wątrobową. Dobrze, ze regularnie chodzisz na usg oraz cytologię jednak do doboru antykoncepcji musisz mieć wyniki najlepiej sprzed max miesiąca. Ginekolog pewnie Ci zrobi pełen komplet badań jeśli mu powiesz w jakim celu się do niego wybrałaś.