Badania krwi. Tarczyca

napisał/a: kicaj157 2015-09-23 15:06
Witam! Mam 19 lat i odebrałem swoje wyniki, ale niestety muszę czekać bardzo długo na kolejną wizytę u lekarza, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy mogę spać spokojnie:
P-ciałą p/peroksydazie tarczycowej : 5.2 u/ml zakres referencyjny:
napisał/a: soaring 2015-09-23 21:10
wyniki raczej nie wskazują na problemy z tarczycą.
napisał/a: kicaj157 2015-09-24 14:47
ale są ok, czy jest cos z nimi nie tak? chodzi mi glownie o ten drugi wynik?
moje objawy ciagla chrypka, wachania nastroju, depresja, sennosc, slaba koncentracja, pamiec,czeste oddawanie moczu, zaburzenia widzenia.
napisał/a: kicaj157 2015-09-24 22:23
p.s takze kolatanie serca
napisał/a: soaring 2015-09-24 23:06
ale nikt Ci nie powie na podstawie pojedynczego pomiaru tsh i anty-tpo, że z Twoją tarczycą jest wszystko ok. tsh wstępnie wyklucza zaburzenia tarczycy, młode osoby powinny mieć tsh poniżej 2,5, więc Twój wynik nie niepokoi. przeciwciała wstępnie wykluczają hashimoto, czyli jedną z najczęstszych chorób tarczycy.
żeby mieć pewność, że za Twoje objawy nie odpowiada tarczyca musisz zrobić pełną diagnostykę. za 2-3 miesiące sprawdzić ponownie tsh oraz ft4 i ft3 oraz przeciwciała anty-tg. do tego zrobić usg. wtedy będziesz miał pewność.
objawy które zgłaszasz mogą być wynikiem innej/ innych chorób, ale na tym etapie nie sposób zgadnąć jakiej. diagnostykę zaczyna się od najprostszych pomiarów: morfologia, badanie moczu, cholesterol, sód, potas, magnez, wapń, witamina D3, itp, itd. może się źle odżywiasz, może masz za mało aktywności fizycznej - wszystko ma wpływ na nasze funkcjonowanie.