Badania endokrynologiczne

napisał/a: wiola9 2006-07-03 00:16
Dobry wieczór.
Mam mieć przeprowadzone badania endokrynologiczne. Chciałabym się dowiedzieć na czym one polegają. Jak długo takie badanie jest przeprowadzane oraz jak jest przeprowadzane. Chciałbym dodać, iż skierowanie na powyżzsze badania otrzymałam od mojego lekarza ginekologa.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję
napisał/a: jakoo 2006-07-03 13:22
Jest ich sporo, na pewno będą Ci pobierać krew, badać śluz, robić usg, krzywa cukrowa, dobowa zbiorke moczu.
napisał/a: kulomiot00 2010-02-10 13:09
wiem, że powyzsze posty były zamieszczane już dawno, ale chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają takie badania, co to jest krzywa cukrowa i jak sie ją wykonuje i jak wygląda badanie śluzuz, czy musze uda sie w tym celu do ginekologa, czy wykonuje się je bezposrednio u endokrynologa, a zalezy mi zeby sie dowiedziec, jak to wygląda, bo pewnie i mnie to czeka
pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)
napisał/a: KATERINA 2010-02-10 19:52
Google się kłaniają!
napisał/a: kulomiot00 2010-02-17 19:50
gdybym znalazła to bym nie pytała...
napisał/a: KATERINA 2010-02-17 20:25
Wystarczy wpisać w google
krzywa cukrowa na czym polega to badanie i np w 3 {pod wyszukaniu} jak byk stoi krzywa cukrowa inaczej glikemiczna i masz opis przez dr na czym badanie polega, masz na stronie choćby głupiej kafeterii opis
jako 7 podlink wyskakuje Test obciążenia glukozą 75g - masz stronę jakiegoś lab. Invicta które ma dokładny opis badania. Na inne pytania są także odp. - Można wyszukać to nie jest jakoś specjalnie ukryte - na str medycznych masz nawet dokładnie opisane takowe badania { jak się przygotować czy}, dwa takie info powinnaś także uzyskać od swego dr jeśli takie badanie będzie potrzebne lekarz Ci to wyjaśni! Prócz pewnych procedur które trzeba przestrzegać są też pewne "odstępstwa" od norm - specyficzne dla danych warunków/placówek/lab. także WARTO dopytać w konkretnym ośrodku u konkretnego dr.
napisał/a: KATERINA 2010-02-17 20:30
Ponieważ na forum nie można podawać odnośników to a propo śluzu masz choćby po wpisaniu w google Badanie śluzu stronę MediWEebu na temat niepłodności żeńskiej { są opisy badań a tytułem całości nie trzeba się sugerować} jest opis m.in badania śluzu!