Bąble na dłoniach

napisał/a: mleczko12344 2010-06-14 12:01
Od wczoraj zaobserwowałem, że wyszły mi małe bąbelki na dłoniach coś jakby brodawki. Są one bardzo małe w sporej ilości. Po przekuciu wylatuje z nich płyn jakby woda. Po przejechaniu palcami po dłoni czuć, że są małe grudki.

Co to może być ?

Czekam na pomoc
napisał/a: piotrosiama 2010-06-14 13:20
Witam !
Absolutnie sam nie przekłuwaj żadnych bąbli. Doprowadzisz tylko do infekcji. Skonsultuj się z dermatologiem na pewno coś zaradzi.
napisał/a: paja1 2010-06-17 12:16
Ja dzisiaj tez zauważyłam, że na moich dłoniach pojawiły sie małe bezbarwne pryszczyki/bąbelki. W zeszłym roku miłam to samo z tym, że po jakimś czasie bąbelki zaczęły pękać i schodziła przez to mi skóra i za ładnie to nie wyglądało. Nistety trafiłam do kiespiego dermatologa, który stwierdził tylko, że to nie jest grzybica i raczej nie alefgia oraz przepisał mi zwykłą maść nawilżającą. Co to może być i jak się tego pozbyć? Dodam, że codziennie używam kremu nawilżającego do dłoni.
napisał/a: piotrosiama 2010-06-17 12:54
Te bąble mogą mieć podłoże alergiczne.
Paja - spróbuj, jeśli to możliwe, konsultacji u innego dermatologa. A co za krem używasz ?
Może też spróbuj popić wapno musujące - dostaniesz bez recepty.
napisał/a: paja1 2010-06-17 19:09
Njalpierw na to używałam clotimazolum, a później cutibaza. Do dermatologa wątpię, że znąrzę się z tym dostać, bo na kasa chorych to się ciężko dostać, a za miesic mi to przejdzie tylko małe slady pozostaną. Dodam, że w zeszłym roku miałam to samo tylko, że już na poczatku maja i zastanawiam się czy to nie jest związane z pogodą?
napisał/a: piotrosiama 2010-06-17 19:16
No to może rzeczywiście być alergia na coś. Zrób zimną porą roku testy alergiczne.
napisał/a: net_usert 2012-07-21 22:03
To może być też od słońca, od opalenia. Szczególnie jak jeszcze swędzi w tym miejscu skóra.