Bąble na ciele, przypominające ukąszenia

napisał/a: niuniek 2008-12-21 15:43
Witam. mam takie pytanko. mojej mamie wczoraj wyskoczyły takie bąble na calym ciele. przypominają ukąszenia komara. Nie wiem czy to istotne, ale mama ostatnio spożywa dużo cytrusów. tzn rano pije oliwę z cytryną. poszedłem do apteki i kupiłem wapno ale okazało się ze to wapno jest z kwaskiem cytrynowym. i po wypiciu mamie na twarzy znow wyskoczyło pare takich bąbli
napisał/a: Lorn 2008-12-22 01:09
Proszę kupić mamie calcium + vitamina C bez innych dodatków i Alero... jest to lek z rodziny przeciwhistaminowych. Działa przeciw alergicznie. Warto jednak, aby udała się do lekarza.

Pozdrawiam. Lorn.
napisał/a: ksn1 2008-12-22 12:08
czy twojej mamie swędzi do tego cała skóra gdy ją podrażni lub podrapie ?
napisał/a: niuniek 2008-12-22 15:04
nie, nie swędzi. kupiłem inne wapno. bez dodatków. puki co zeszło, ale pewnie lekarz by się przydał
napisał/a: Candybar 2010-05-22 19:01
Witam,

dzisiaj obudziłam się z jednym takim bąblem przypominającym duże ugryzienie komara na biodrze, bąbel swędział po czym spuchł, zaczerwienił się i zaczął boleć. Uznałam to za ukąszenie jakiegoś robala, jestem alergikiem od dziecka przyjmuje codziennie telfast 180, nie przejełam sie zwykłym czerwonym bąblem. po 2 godzinach wyskoczył mi taki sam babel na lewej dloni na kciuku, po chwili spuchł i zaczął "piękąco" boleć jak poprzedni. Dopiero kiedy pojawił się trzeci na lewej stopie zaczęłam się martwić. Z powodu weekendu lekarza mogę odwiedzić dopiero w poniedziałek, bąble posmarowałam Fenistilem, bez skutku. Od dłuższego czasu odczuwałam 'palenie skóry' zwalałam to na gorąc, zaduch i pyłki. Teraz jednak piecze i swędzi mnie cała skóra, pod włosami pojawiły się małe bolesne guzki a bąble na skórze są twarde i boleśnie spuchnięte. co robić do poniedziałku? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź