AZS u duzych, mniejszych i najmniejszych

napisał/a: millo1 2007-02-07 16:20
czyli jak sobie radzić z atopowym zapaleniem skóry. czego używać, czego nie uzywać. co robić, zeby skóra wygladała ładnie. czy kosmetyki dla niemowlat nadają sie też do pielegnacji starszej skóry czy skutecznosć ich spada?
napisał/a: olika7 2007-02-08 18:13
Od dłuższego czasu borykamy sie z atopowym zapaleniem u męża. Używał różnych kosmetyków, a teraz jest wierny takiemu kremowi oxypirox dr eris i tej serii lipikar la roche posay. Z tego co wiem, to ta seria też świetnie sprawdza się u dzieciaczków z atopowym.
napisał/a: susa 2007-02-09 15:08
Ja używam od dłuższego czasu kosmetyków z tej serii lipikar, bo moja Majeczka ma zdiagnozowane atopowe. Bardzo jej pomagają, ładnie nawilżają skórę lagodzą podrażnienia. Ja je bardzo polecam, bo są chyba najlepsze z tych, któe do tej pory przetestowałam.
napisał/a: millo1 2007-02-15 22:46
no własnie co do Lipikaru, to wiem, że jest bardzo dobry i nadaje się zarówno dla skóry dorosłej jak i najmłodszej, niemowlęcej :) mój chłopak je stosuje i jest bardzo wdzięczny rodzinie, że je kupiliśmy na prezent. lepiej się czuje i od razu wzrosła jego samoocena ;) a jak jest z innymi rzeczami? bo np. powtarzam głupkowi, zeby przestał palić papierosy, bo to źle wpływa na skórę, a on mówi tylko: tak tak wiem.. no i tyle. same słowa, żadnych czynów :/ zwłaszcza, że mówi, ze teraz jak już się smaruje tym balsamem, to już jest tak dobrze, ze nie musi rzucać jednej z jego najwiekszych przyjemności... phi
napisał/a: olika7 2007-02-16 14:42
czekolada, nie, no papierosy i azs to zabójstwo. Koniecznie musisz go namówić, żeby rzucił papierosy! Jak nie będzie przestrzegał posdstawowych zasad, to nawet te kosmetyki la roche niewiele zdziałają, bo ciągle będzie podrażniał skórę. Ja zmusiłam męża, żeby rzucił palenie, bo też kopcił jak smok (nie było łatwo). Niestety trzeba też zapomnieć o procentach i słodyczach, bo po nich zaraz pojawiają się plamy i swędzenie.
napisał/a: anna29041 2007-02-16 19:40
Mój synek ma obecnie 11 miesięcy, w 7 tygodniu życia stwierdzono u niego AZS i od tego czasu stosujemy kosmetyki firmy SVR seria TOPIALYSE. Jestem naprawde zadowolona z efektów.
napisał/a: malgosia111 2007-12-29 13:14
witam

Ja na AZS polecam seria Pharmaceris AT. Nie znalazłam jak dotąd lepszych kosmetyków przeznaczonych do atopowej skóry.
napisał/a: malgosia111 2007-12-29 13:17
olga napisal(a):czekolada, nie, no papierosy i azs to zabójstwo. Koniecznie musisz go namówić, żeby rzucił papierosy! Jak nie będzie przestrzegał posdstawowych zasad, to nawet te kosmetyki la roche niewiele zdziałają, bo ciągle będzie podrażniał skórę. Ja zmusiłam męża, żeby rzucił palenie, bo też kopcił jak smok (nie było łatwo). Niestety trzeba też zapomnieć o procentach i słodyczach, bo po nich zaraz pojawiają się plamy i swędzenie.


A czy to jest zasada, że po słodyczach skóra bardziej swędzi i pojawia się uczulenie? Mój maluch ma AZS i je słodycze, ale teraz nie wiem, czy mu nie zabronić...
napisał/a: Ritka 2007-12-30 19:37
ja z moim synkiem przerabiałam już wiele, począwszy od metod naturalnych jak kąpiele w oliwie czy mące ziemniaczanej poprzez różne serie kosmetyków. niestety w większości z mizernym skutkiem :( ostatnio przerabiam serię Pharmaceris AT, to chyba dość nowa seria na rynku. najpierw zakupiłam balsam, a że okazał się dobry to dokupiłam żel do kąpieli i krem do buzi i jak na razie sprawdza się bardzo dobrze, ładnie nawilża, nie podrażnia, więc z czystym sumieniem polecam innym go wypróbować.
napisał/a: malgosia111 2008-01-07 19:20
hej Telimeno
ja tez jak najbardziej moge się przyłączy, także Paniom polecam Pharmaceris AT z czystym sumieniem
napisał/a: marmolada 2008-01-09 20:00
Moja siostra ma dziecko, u którego stwierdzono azs. Z tego co się orientuje to używa balsamu z tej serii. Ale o olejku to chyba nie wie. ;/
napisał/a: anulka1232 2008-04-12 13:28
Hej dziewczyny! A co sądzicie o BALNEUM INTENSIV?