AZS POTNICA-co to jest (zdjecia)

napisał/a: daria321 2015-08-16 13:56
Witam , 6 lat temu zaczęła mnie swędzieć prawa dłoń ,na początku myślałam ,że jest to uczulenie na kosmetyki. Niestety po odstawieniu kosmetyków ,używaniu tych bez barwników itp skóra jest nadal taka sama. Od niedawna niestety to samo pojawiło się na lewej ręce i jest już gorzej skóra swędzi jest to nie do wytrzymania. Byłam u dermatolog nie powiedziała co to jest przepisała loratadyne , Pimafucort i Elo baza krem . Niestety pomogło na parę dni.Sama używałam już mediderm ,alantan, clotrimazolum , maść konopna i nic. Niedawno zniknęło ale teraz jest nie do wytrzymania. Planuję zrobić testy na nietolerancje pokarmową. Może ktoś miał/ma coś podobnego i wie jak to wyleczyć , czy są jakieś maści bez recepty które pomagają ?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi .A zapomniałam wspomnieć najpierw na skórze pojawiają się bąbelki z wodą ,swędzi skóra dłoni , potem pękają a skóra jest sucha i schodzi płatami i znowu od początku
napisał/a: doloress10 2015-08-17 11:23
To ewidentnie reakcja alergiczna. A czy używasz do mycia rąk mydeł w płynie, bądź żelu??? czy myjesz naczynia ręcznie i moczysz je w płynie do naczyń????
napisał/a: daria321 2015-08-17 13:14
myje ręce ciągle mydłem w płynie ale na szczęście mam zmywarkę ,więc nie muszę dodatkowo ich moczyć. Robiłam kuracje tygodniową bez chemii ale nic to nie dało.
napisał/a: piotrosiama 2015-08-17 14:35
Spróbuj do mycia rąk, zamiast mydła/żeli, zastosować rozgotowane na papkę płatki owsiane. Tylko dłużej niż 1 tydzień - powinien być zauważalny efekt.