AZS, grzybica, gronkowiec, alergia. CO TO JEST (zdjęcie)

napisał/a: Tasako 2013-08-28 01:47
Witam, od jakiegoś czsu chyba już z 2 lata ale teraz więcej i mocniejsze pojawiają mi się takie plamy nie swędzą są czerwone i lekko wystają ponad skóre. Ulokowane są na obu ramionach . Najbardziej uwydatniają się po kąpieli. Miałem robione testy na alergie pokarmową i z nich nic nie wyszło.
Czy to może być grzybica, albo jakiś gronkowiec ? Podobne zmiany pojawiają się czasami na klatce oraz plecach.

http://oi41.tinypic.com/2r7bo29.jpg
napisał/a: Patryk...) 2013-08-28 10:05
Obstawiam Łuszczycę.
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-09-19 11:10
Witam,
Opis nie jest jednoznaczny, może wskazywać na łupież pstry, spowodowany przez drożdżaki z gatunku Pityrosporum ovale (inna nazwa Malessezia furfur) bytujące na skórze u każdej osoby. W przypadku zaistnienia sprzyjających warunków, mogą stać się czynnikiem etiologicznym różnych chorób skóry, w tym łupieżu pstrego. Dla potwierdzenia trzeba zrobić badanie mykologiczne - zeskrobiny ze zmian.
napisał/a: Tasako 2013-09-22 14:22
Z tą szyją jest gorzej miałem już tak parę razy zawsze coś jest ale co około 2,3 miesiące pojawia się tak mocno jak dzisiaj proszę zobaczyć zdjecia nawet szczypie lekko, nawet leki atyhistaminowe nie pomagaja mowie tu np. o claritine :