autoimmunlogiczne zapalenie wątroby

napisał/a: aga001 2013-04-07 22:44
Mam 32 lata, nie miałam z nimi jeszcze nic robione, bo nie było takiej potrzeby. Wiesz mnie one też bardzo zrezygnowały. Odkad sie dowiedziałam ,że je mam to jak tylko o nich pomyśle to odechciewa mi sie wszystkiego. Mam nawet taką nerwice, że pękną mi jak sie tego nie bede spodziewac w najmniej oczekiwanym momencie. porażka. A czy ty bierzesz jakieś betablokery, czemu musisz je opaskować skoro to dopiero II stopień. Gdzie się leczysz i czemu do chirurga a nie do gastrologa idziesz z nimi?
napisał/a: olaska93 2013-04-07 23:29
wiesz lepiejbje zagumkowac wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo se pekna. ja tez jestem juz na lekach na nerwy przez te zylaki. zadnych lekow na nie nievbiore. i wiem o nich se 2 lata juz. gumkowaniem zylakow zajmuje sie chirurg a nie gastrolog. ja leczę sie w bydgoszczy w szpitalu zakaznym. a zylaki bede gumkowac w juraszu.
napisał/a: radek42 2013-04-09 00:09
Mam wizytę u pani Bereszynskiej na 13 maj DomińikaMZ mam pytanie jakie badania krwi zleca pani doktor przed wizytą .Też bym sobie zrobił żeby mieć coś aktualnego jak pojadę na wizytę .
napisał/a: DominikaMZ 2013-04-09 10:29
Morfologia, OB, CRP, ALAT, AST, GGTP, bilirubina, raz na pół roku robię cukier, potas, magnez, wapń. Pozdrawiam
napisał/a: aga001 2013-04-10 00:43
Mam pytanie czy ktoś zna dobrego endokrynologa ze ślaska?takiego co sie zna na tarczycy?
napisał/a: olaska93 2013-04-10 09:51
No ludziska wczoraj byłam u mojego hepatologia dała mi skierowanie do poradni transplantacji wątroby :) i w końcu zrobię pożądek z żylakami przełyku. Za tydzień we wtorek 16-tego mam ich gumowanie. Mówili że niby będę jeden dzień leżeć w szpitalu ale nie wiadomo jeszcze. juz się stresuje i denerwuje.
napisał/a: radek42 2013-04-10 12:01
Olaska93 będzie dobrze głowa do góry . DominikaMZ dziękuję za poprzedni post pozdrawiam wszystkich życzę dużo zdrowia
napisał/a: Ivon 2013-04-10 12:44
olaska93 2013-04-10, 08:51
No ludziska wczoraj byłam u mojego hepatologia dała mi skierowanie do poradni transplantacji wątroby :) i w końcu zrobię pożądek z żylakami przełyku. Za tydzień we wtorek 16-tego mam ich gumowanie. Mówili że niby będę jeden dzień leżeć w szpitalu ale nie wiadomo jeszcze. juz się stresuje i denerwuje.

Witaj Olaska93!!!
Mam pytanko ile chorujesz, że masz skierowanie do poradni transplantologicznej???

Pozdrawiam !!!
napisał/a: DominikaMZ 2013-04-10 15:18
Skierowanie do poradni transplantacji wątroby? Brzmi groźnie. Przepraszam, że pytam ale napisz coś więcej jeśli chodzi o przebieg Twojej choroby.
napisał/a: olaska93 2013-04-10 16:57
Ja choruje od ok 10lat. Doktorowa powiedziala, że moja watroba narazie jest dobra ale lepiej jechać tam do Warszawy do poradni transplatacji wątroby na badania i żeby wpisali mnie na listę oczekujących na przeszczep. bo kiedyś wkońcu watroba nie wytrzyma. A jak będą mieli dla mnie dawce wtedy bede miała przeszczep i wątrubka jak nowa ;p Wiecie lepiej na tej liście być. Wiecie ja już oprucz AIH posiadam: maloplutkowosc, leukpoenie, slenomegalie, żylaki przylyku 2 stopnia, hemoroidy, cukrzyce, chorobe haszimoto także troche tego jest. Teraz narazie obawiam się o ten zabieg za tydzień. Trochę się denerwuje.
napisał/a: DominikaMZ 2013-04-10 20:10
Lista Twoich chorób jest długa. Ja choruję od 2 lat, na chwilę obecną problemem jest tylko autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Po majowym długim weekendzie będę miała konsultację nefrologiczną (są jakieś uwagi w sprawie nerek po USG), reszta badań jaką będę miała jest zwiozana z obciążeniami nowotworowymi w rodzinie, zapowiada się medyczny maj. Poza brakiem snu i ogólnym osłabieniem czuję się dobrze.
napisał/a: radek42 2013-04-10 20:33
Jak byłem w szpitalu na biopsji to leżał też facet co miał opaskowanie żylaków przełyku i jego pobyt w szpitalu był krótszy niż mój . A sam zabieg trwał może dwadzieścia minut