autoimmunlogiczne zapalenie wątroby

napisał/a: radek42 2013-04-06 17:24
Dla mnie kawy może niebyc ja nie lubie kawy ,kiedyś lubiłem piwo ,ale teraz jestem w celibacie ,już chyba na zawsze ,gdzie sie leczysz ?
napisał/a: shade2 2013-04-06 17:47
No niestety z % musimy zrezygnować ale bez tego przecież da się żyć. Leczę sie w Chorzowie.Czy miałeś swędzenie skóry...bo u mnie to się zdarza..zrobiłam badanie na kawsy zółciowe i mam dosc wysoki 22,3 a norma jest do 6,8
napisał/a: olaska93 2013-04-06 17:48
Może powiem tak. Widzę że jestem tutaj najdłuższa w stażu jesli chodzi o AIH. Ja już choruje od 10 lat. I radze wszystkim aby szanowali chorobe i ją dobrze leczyli. Nie ma co się bać starydów ani imuranu. Wiadomo człowiek jest po tych lekach otumaniony. Ja oktualnie zażywam 42 tabletki dziennie aby jakoś funkcjonować i jakoś mi się to udaje. Tylko chciałabym aby wszytscy wiedzieli, że przy AIH może też wystąpić np. wodobrzusze, żylaki przełyku( dlatego warto co jakiś czas zrobić gastroskopie), hemoroidy, splenomegalia( czyli powiększona śledzioną którą ja mam już jakąś 3 razy większą i zajmuje mi ona całą przestrzeń od żebra aż po miednice. równiez może wystąpić małopłytkowość. dlatego tak ważne jest leczenie przy AIH. Ja nabawiłam się już dużo chorób dlatego jestem przykładem że można żyć i chorować. ;p A co do KAWUsi to ja piję ją i to 3 razy dziennie i jakoś jest nieźle. Zależy też kto co może. Ja naprzykład smażonego nie toleruje a kluski z twarogiem moge jeść tonami. :) Jeśli chodzi o kawe to tak ale zero alkoholu. nawet kropelka może zaszkodzić.
napisał/a: radek42 2013-04-06 18:03
Nie swedzenia nie mam , ja narazie biore tylko jedną tabletke metypred ,ale jak pisałem samopoczucie złe
napisał/a: shade2 2013-04-06 18:11
Witaj olaska93 u mnie AIH podejrzewaja a zeby mieć pewnośc na 100% musi być zrobiona biopsja ponownie..lecza mnie jak na razie ursofalkiem na PBC.I jesli będę musiała brac sterydy to jak najbardziej poddam sie leczeniu nie ma innego wyjscia jesli sie chce zyc.
Czy Ty stosujesz dietę? bo ja jadam praktycznie wszystko tylko nic tłustego, smażonego..zresztą tak jak napisałas organizm sam nam daje znać co mozemy a co nie.
napisał/a: shade2 2013-04-06 18:13
radek42 napisal(a):Nie swedzenia nie mam , ja narazie biore tylko jedną tabletke metypred ,ale jak pisałem samopoczucie złe

bedzie dobrze..musi być wszysy damy rade :)
napisał/a: olaska93 2013-04-06 18:36
Ja stosuje dietę " Jem to co mogę i co wiem że mi nie zaszkodzi". Sama już po tylu latach wiem co mogę jeść a czego nie. Tak jak \najszybciej poddaj się biopsji bo nie ma na co czekać. napieraj na lekarke żeby ci ją zrobili:) Bo naprawde szybkie rozpoznanie AIH i szybkie leczenie jest bardzo pozytywne. Ja na początku zlekceważyłam chorobe i teraz dorobiłam sie jeszcze splenomegali, małopłytkowości, leukopeni, cukrzycy, żylaków przełyku stopnia 2 i hemoroidów a to tylko dlatego że nie leczyłam choroby dość wcześnie. I przy moim wieku a mam dopiwero 20lat to już jest wygurowany poziom chorub jakie mam.
napisał/a: shade2 2013-04-06 18:41
olaska93 napisal(a):Ja stosuje dietę " Jem to co mogę i co wiem że mi nie zaszkodzi". Sama już po tylu latach wiem co mogę jeść a czego nie. Tak jak \najszybciej poddaj się biopsji bo nie ma na co czekać. napieraj na lekarke żeby ci ją zrobili:) Bo naprawde szybkie rozpoznanie AIH i szybkie leczenie jest bardzo pozytywne. Ja na początku zlekceważyłam chorobe i teraz dorobiłam sie jeszcze splenomegali, małopłytkowości, leukopeni, cukrzycy, żylaków przełyku stopnia 2 i hemoroidów a to tylko dlatego że nie leczyłam choroby dość wcześnie. I przy moim wieku a mam dopiwero 20lat to już jest wygurowany poziom chorub jakie mam.


Nie wiem jak to jest z ta biopsja.. jak czesto mozna ją robić?...lekarka mi powiedziala ze nie wczesniej jak po 2 latach od ostatniej...
napisał/a: olaska93 2013-04-06 18:55
no tak raczej nie wcześniej. a miałaś już robioną jakąś??
napisał/a: shade2 2013-04-06 19:11
tak miałam robiona w 2011r
napisał/a: olaska93 2013-04-06 19:15
I co wyszło że masz AIH ?? Pewnie niedługo będziesz mogla mieć znów zrobiona.
napisał/a: shade2 2013-04-06 19:20
Wyszło i ,że mam PBC pierwotną zółciową marskośc watroby..z mianami ANA 1:10000..a z tego comówiła lekarka powinnam miec przy tej chorobie AMA dodatnie u mnie sa ujemne ..ale w zeszłym roku miałam robione kolejne badania i doszły ASMA dodatnie