autoimmunlogiczne zapalenie wątroby

napisał/a: bizia2 2013-02-17 20:49
Gratulacje :) ja nic nie brałam w ciąży, ale decyzję o odstawieniu musi podjąć Twój lekarz prowadzący. Spokojnie :) wszystko będzie dobrze. Piękny czas przed Tobą :)
napisał/a: zlosnica25 2013-02-19 09:01
Witam,

bylam kilka dni temu u lekarza, kazal wszystko odstawic i po prostu robic co miesiac badania krwi, czy wszystko jest w porządku.

Dziękuje Wam za miłe słowa :) Oby wszystko sie udało:)
napisał/a: DominikaMZ 2013-02-20 20:50
Gratuluję!!! Ja mam dwie dziewczynki,ale urodzilam je juz dawno, a zdiagnozowana jestem od 2 lat. 8 marca- druga rocznica!!!
napisał/a: moni931 2013-02-21 21:59
Gratuluję Złośnico :)
To piękna wiadomość wśród naszych zazwyczaj smutnych postów...
Cierpliwości,opanowanych nerwów, Zdrowia, jeszcze raz Zdrowia, spokoju ducha i wielkiej radości życzę :)
napisał/a: olaska93 2013-03-22 19:23
Chciałabym się zapytać czy ktoś przy autoimmunologiczym zapaleniu wątroby również nabawił się żylaków przełyku?? Jak tak to jaka diagnoza i leczenie zapobiegawcze?
napisał/a: DominikaMZ 2013-03-31 12:31
Cześć, trzy tygodnie temu moja córka przyniosła ze szkoły grypę. Zaraziłam się szybko, a teraz przechodzę wirusa już drugi raz. Wczoraj miałam kryzys. Bez leków z tego się chyba nie da wyjść- gorączka, poty, ból stawów, mięśni i kosci. Jestem wykończona. Na dodatek w badaniu USG wyszło mi że mam obustronne zwężenie kory ( nerek) , po świętach czeka mnie konsultacja nerfroloiczna. Jestem wykończona. Boję się.
napisał/a: olaska93 2013-03-31 13:22
będzie dobrze. :)
napisał/a: radek42 2013-04-02 18:50
Czesc. Jestem tutaj nowy. Choruję na AIH od jakiegoś czasu. Dowiedziałem się o chorobie w styczniu 2013. Nie biorę żadnych leków, jutro jadę do Poznania na wizytę ul. Przybyszewskiego...Nie wiem co mnie czeka, czy dostanę już jakieś leki,czy trzeba bedzie robic jakies badania? Miałem robioną biopsję która potwierdziła obecnośc AIH. G:2 S:2 ALAT 55, ASPAT W NORMIE, GGTP:143, BILIRUBINA: 0,49... Czuję się źle, mam dolegliwości wątrobowe, cały czas odczuwam wątrobę. Trwa to już 1,5 roku a może nawet dłużej. Pozdrawiam!
napisał/a: DominikaMZ 2013-04-02 19:11
Witaj! Dziwne te Twoje wyniki, biopsja potwierdziła, ale alaty i aspaty nie są bardzo wysokie, ja oba te wyniki miałam powyżej 1400. Robili Ci przeciwciała ANA? Też leczę się w Poznaniu, ale jestem z okolic Kutna, a Ty?
napisał/a: radek42 2013-04-02 19:55
Jestem z okolic Kalisza. W styczniu miałem robione przeciwciała wszystkie wyszły ujemne tylko ANA dodatnie w mianie 1:3200. Próby wątrobowe mam różnie GGTP zawsze trzyma się między 143 a 200. Alat najwiekszy jaki mialem to 90 Aspat zawsze w normie. W poprzednim poście podałem aktualne wyniki. Fosfosada alkaiczna 95, OB 5, Bilirubina zawsze jest w normie (0,5-0,6). Jak wygląda Twoje leczenie, jadę jutro na pierwszą wizyte i nie wiem czego mogę się spodziewać.
napisał/a: radek42 2013-04-02 21:00
W Poznaniu u kogo sie leczysz , ja dopiero zaczynam i niemam pojecia do kogo sie udac ,na przybyszewskiego dostalem skierowanie z kalisza z zakaznego do gastroentereloga troche dziwne gastroenterolog leczyl watrobe , na wizyte czekam dwa miesiace
napisał/a: DominikaMZ 2013-04-02 22:17
Ja ANA miałam tylko 1:320. Mało. Ale wyniki biopsji potwierdziły AIH. Leczę się u dr Bereszyńskiej (Pani dr pracuje w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej i przyjmuje prywatnie) ja jeżdżę prywatnie, bo w szpitalu zlikwidowano poradnię hepatologiczną, została tylko zakaźna,a ponieważ nasza choroba nie jest zakaźna to nie mogę być tam przyjmowana. Pani dr jest hepatologiem. Jak wygląda leczenie? Standard- steryd + immunosupresant ( encorton i immuran). Leczę się od 2 lat. Na początku przy wysokiej dawce przytyłam, miałam krostki, puchłam, a teraz przy małej dawce schudłam, cera ok. Wzdęcia, zmienne nastroje. Przy dużych dawkach wypadały mi włosy, ale już odrosły. Nie będzie źle! Da się wytrzymać. Moja choroba chwilowo opanowana.