autoimmunlogiczne zapalenie wątroby

napisał/a: Ewa122467 2012-12-25 14:33
witam wszystkich zycze wam wesolych i szczesliwych swiat oraz szczesliwego nowego roku ewa
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-25 23:15
mam pytanie do was. jak zdiagnozować obie choroby. zapalenie i marskość? bo nic nie moge jeść, same biegunki. nie wspomne, że jak chocby troszke alkoholu zażyje to tragedia w organizmie sie dzieje. a alaty i aspaty dobrze, jak piszecie...
napisał/a: DominikaMZ 2012-12-31 00:55
Cześć. Dawno nie zaglądałam. Witam wszystkich. U mnie remisja. Badania w normie. 25mg immuranu i 10 encortonu. To dane z listopada. Od 2/3 tygodni pojawiły się bóle wątroby. W piątek pójdę na badania. Jakaś wystraszona jestem.....
napisał/a: Ewa122467 2012-12-31 16:35
zycze wszystkim szczescia w nowym roku oby przyniosl tylko dobre sytuacje a choroba niech da wam wszystkim spokoj pa
napisał/a: zlosnica25 2013-01-01 00:49
Kochani :)

W Nowym Roku przede wszystkim zdrowia, żeby nasza choroba w cudowny sposób zniknęła, albo znalazł się na nią skuteczny lek :) Żeby pomimo wszystkich problemów uśmiech gościł na Waszych pięknych twarzyczkach. Niech Bóg Was Błogosławi (bo to jest naważniejsze!).

Pozdrawiam i wierze, ze z kazdym dniem bedzie coraz lepiej,
Wioletta
napisał/a: DominikaMZ 2013-01-01 22:04
Byłam na badaniach. ALT ASP GGTP i bilirubina w normie. A mnie boli brzuch, mam mdłości, odbija mi się.... Ktoś tak miał? Jestem na 10 encortonu i 25 immuranu.
napisał/a: zlosnica25 2013-01-02 15:57
Witam,

tez tak czasem mialam i mam, ze boli mnie brzuch, mam mdłości no i przede wszystkim odbija mi sie plus wzdęcia...Wydaje mi sie ze to zalezy u mnie przede wszystkim od tego co zjem. Teraz jak zjadlam sernik z jogurtów naturalnych to bylo mi niedobrze bo za słodko, potem jak zjadłam kurczaka z mala iloscia przypraw to zaczal bolec mnie brzuch...Takze wydaje mi sie ze to od jedzienia.
napisał/a: Ivon 2013-01-02 20:50
Witam Wszystkich serdecznie !!!!

Życzę Wam Wszystkim i każdemu z osobna Dużżooo Dużżzooo zdrówka !!!!! (sobie też;) na ten nadchodzący rok 2013,
żeby ta choroba o Nas zapomniała w tym roku i może w ogóle poszła sobie hen daleko... i oczywiście nie wracała,
niech najlepiej zabłądzi po drodze i nie odnajdzie "trasy" powrotnej.... ;))))
i tego będziemy się trzymać !!!!

Dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów osobistych i miłości !!!!!

Tym optymistycznym akcentem:

Trzymajcie się cieplutko !!!!

Pozdrawiam !!!
napisał/a: zlosnica25 2013-01-07 20:57
Witam,


jak Wasze zdrowie psychiczne? Bo moje pada ... Jutro bede dzwonila do psychologa bo juz nie daje sie robie rady z wlasnym zyciem, obowiazkami, ta chorba, ciaglym zmeczeniem :( Lapie zimowego dolka... Co tam u Was slychac?


Wioletta (juz 26letnia)
napisał/a: wiwcia1 2013-01-08 09:24
Witam . myślę, że dobrze Ci zrobi wizyta u psychologa. Ja również od kilku miesięcy korzystam z pomocy psychologa i muszę przyznać, że o wiele lepiej się czuję. Trzymam kciuki na pewno będzie lepiej.
Pozdrawiam
Iwona
napisał/a: DominikaMZ 2013-01-09 19:04
Dziewczyny, przy jakiej dawce encortonu i immuranu macie taki zły nastrój i od ilu lat chorujecie?
napisał/a: zlosnica25 2013-01-10 15:19
Hej,

nie wiem od kiedy choruje, lecze sie od 2 lat, DAWKA: na zmiane - raz metypred 4 mg, nastepnego dnia rano połówka immuranu, oczywiscie codziennie rano osłonowo panzol. Nie wiem czy ten nastrój to wina leków, u mnie bardziej wizji przewlekłej choroby, która z leczeniem czy bez skonczy sie przeszczepem lub inaczej... Ta swiadomosc, ze nikt sie tą choroba nie interesuje do lat, nadal nikt nie wie skad sie wziela, jak inaczej ja leczyc, efektywniej po prostu mnie dobija. Mamy chorobe autoimmunologiczna, WSZYSCY te same leki i tyle...Zero pomocy, zero badan... Jedyne co daja to wieczne zakazy: dieta, zakaz picia alkoholu, zakaz zachodzenia w ciaze... To mnie dobija, nie widac, ze choruje ale ja czuje sie dożywotnio uwzięziona w tym "chorym" ciele :( Jak tylko widze reklame Hepatilu i ten tekst WĄTROBĘ MASZ JEDNĄ to wpadam w depresje...

to tak zeby Wam posmęcic w czwartek po poludniu ;p
P.S. Umówilam sie do psychologa.