Augumentin, Duomox, Zinnat, Doxycyclinum TFZ a angina

napisał/a: migdałek 2014-02-23 23:55
Witam,

Od połowy stycznia zmagam się z nawracającą anginą. Do tej pory lekarz nie zlecił wymazu ani nie skierował mnie do laryngologa.
W młodości miałam wycinany trzeci migdał właśnie z powodu nawracających angin.

W styczniu przeszłam ostre zapalenie oskrzeli. Leczone Augumentinem kuracja na 10 dni.

Po 7 dniach dopadła mnie angina,powiększony prawostronny migdał i węzeł chłonnym z widocznymi czopami ropnymi, lekarz przepisał Duomox na 7 dni.

Po kolejnym tygodniu ciszy prawy migdał znowu dał o sobie znać, powiększony, krwistoczerwony ale już bez czopów ropnych, buzia spuchnięta aż do dziąseł. Lekarz przepisał Zinnat na 5 dni.

Tydzień temu skończyłam kurację Zinnatem, aktualnie jestem po wizycie na pogotowiu, gdyż prawy migdał znowu powiększony, buzia spuchnięta, problemy z przełykaniem i oddychaniem, brak czopów ropnych. Lekarz stwierdził zaczątki anginy i przepisał Doxycyclinum TFZ 100mg na 10 dni po jednej tabletce.

Moje pytanie brzmi czy ten antybiotyk ma jakikolwiek sens przy tego typu objawach ? I czy lekarze aby na pewno dobrze mnie diagnozują? Bo jak na razie to czuję się jak królik doświadczalny a antybiotyki przepisywane są jakby trochę strzelane na oślep.

Pozdrawiam