Atypowe zapalenie płuc

napisał/a: Komar4 2013-02-11 15:50
Witam,

Problem opisałem po części w wątku o śluzie w kale i braku apetytu. Mianowicie dopiero ok. 3 tygodnie temu zdiagnozowano u mojej 3,5 miesięcznej córki atypowe (śródmiąższowe) zapalenie płuc. Niestety problem ciągnie się od grudnia. Nie miała kaszlu, kataru, gorączki tylko była senna i słabo przybierała na wadze. Miała robione RTG oraz morfologię (tutaj wyszła słabo szczególnie, czerwone krwinki, hemoglobina, hematokryt). Obecnie bierze drugą dawkę sumamed forte (wcześniej przez 6 dni 1,5 ml) 4 dni przerwy i teraz 4 dni znów 1,5 ml. Mała ma wokół ust i nosa szary/ siny cień który jej nie znika. Po pierwszej dawce antybiotyku zaczęła lepiej jeść i nawet przybrała na wadze ale teraz znów je kiepsko.

Być może doktor Peter mógłby coś poradzić. Prześledziłem wątek o chlamydii, gdyż podejrzewam że mogła wywołać to zapalenie płuc.
1.Czy po tym antybiotyku w jakiś sposób powinniśmy kontynuować jeszcze leczenie (może inny antybiotyk),
2.Czy robić kontrolnie RTG?
3.Co z tym cieniem wokół ust, jak długo po leczeniu może występować?
4.Czy robić oprócz morfologii jeszcze kontrolne badania

Proszę o jakieś rady sugestie, sprawa ciągnie się niestety już prawie 2 miesiące.
napisał/a: Komar4 2013-02-22 17:15
Wykonaliśmy kolejne badania:
-Morfologia+rozmaz ręczny - widoczna poprawa wyników szczególnie hemoglobina i czerwone krwinki już w normie
-Echo serca - tutaj wszystko w porządku

Niestety objawy nie ustąpiły nadal występuje zasinienie wokół ust, lekko sine pod oczami, oraz śluz w kale. Czasami zdarzy jej się zakaszleć bądź kichnie ale to raczej sporadycznie. To co zauważyłem jeszcze to częściej zachłystuje się podczas karmienia.

Nie chcemy robić kolejnego RTG (byłoby to już 3) a nie mamy pewności że zapalenie płuc zostało wyleczone. Podajemy jeszcze dalej zgodnie z sugestią lekarza żelazo + wit. C

Czy można wykonać jeszcze jakieś badania? Czym może być spowodowane to zasinienie?