atopowe zapalenie płuc ze szczeliną międzypłatową

napisał/a: kakasienka 2007-01-17 12:16
Moja córka ma teraz 6 miesięcy pod koniec listopada zaczął sie u niej katar później kaszel i duszności, trafiła do szpitala z zapaleniem płuc, jak wykazało prześwietlenie. było to podobno atopowe zapalenie płuc ze szczeliną międzypłatową po prawej stronie. Była tam 10 dni, zastałą wypisana do domu. Po 14 dniach katar kaszel i duszności wróciły, tym razem było to zapalenie oskrzeli po 14 dniach leczenie narazie jest spokój. Ale mimo iz jest zdrowa, nie ma kataru, ma lekkie zaciąganie dołka na klatce piersiowej jednak nie przy każdym oddechu. Oddech jest normalny, równy. Byłąm u alergologa i on po rozmowie nie badając dziecka stwierdził ze to astma oskrzelowa, przepisał mi podobno sterydy. Flixodine 125, zyrtec w kroplach i Budesonid. W razie duszności Berodual N i metryped. Nie wi co robić boje się podać te leki, a jeśli to nie astma tylko zwykła alergia na coś. Nie wiem czy moge zrobić testy takiemu małemu dziecku, i czy będą one wiarygodne. Prosze o pomoc nie wiem co robić?
napisał/a: Peter 2007-01-17 13:57
Każdy objaw duszności u takiego dziecka jest poważny. Zalecone leki powinny być dziecku podawane, co najwyżej skonsultuj te leki z pediatrą. Głównie chodzi o dawki, nic nie napisałaś, jakie one są. Sterydy mają dużo skutków ubocznych, ale gdy są długotrwale stosowane. W przypadku zagrożenia życia, czy duszności są niezbędne. Odnośnie testów, to testy naskórkowe można u takiego malucha wykonać (są alergeny plastrowe, które mogą mieć zastosowanie). W mojej ocenie ta duszność powinna ustąpić i jest związana z nadwrażliwością po przebytej infekcji. Wypis z ze szpitala mógłby coś powiedzieć, jakiego rodzaju była to infekcja (jakie zastosowano leki).
napisał/a: kakasienka 2007-01-17 17:02
Dziękuje za odpowiedź rtg klatki piersiowej obustronnie w okolicy biegunów górnych i dolnych wnęk plamiste zagęszczenia o charakterze zapalnym. zaznaczona szczelina międzyp.łatowa pozioma po prawej stronie. Pola płucne powietrzne. Sylwetka serca w normie. przy przyjęciu duszność wydechowa miernego stopnia. spojówki nastrzyknięte, gardło przekrwione, zaciąganie dołka jarzmowego, wydech przedłużony, poj, świsty, rzężenia średniobańkowe. Brała zinacef, fenicort, budesonod mite, berodual, aflegan. Po szpitalu po dwóch tygodniach wr.oci.ł,kartar, kaszel i po dwóch dniach duszność. Miałą obturacyjne zapalenie oskrzeli. Brała kalcid, encorton, i do tej pory bierze singulair 4. Katar i kaszel ustąpiły, duszności nie słychac oddech ma równy, ale wciąganie doła nadal istnieje. Wiem , ze świadczy to o duszności ale nie wiem jaaka może byc przyczyna. Czy badania ige można zrobic takiemu amłemu dziecku i cdzy będa wiarygodne.
napisał/a: Peter 2007-01-18 10:34
Poziom IgE można wykonać i będzie ono wiarygodne. Jednakże jak wcześniej pisałem, duszność jest spowodowana raczej przebytą infekcją. A wtedy poziom IgE będzie prawidłowy. Proponowałbym obserwować dziecko i stosować przepisane przez lekarza leki. Kontrola u lekarza konieczna. Ostatni antybiotyk został zastosowany prawidłowo.
napisał/a: anna29041 2007-02-03 14:57
witam..... przeczytałam Twój apel na forum i pragnę cię troszkę pocieszc..... Z tego co napisalaś wnioskuję ze nasze dzieci są w podobnej sytuacji.
U mojego synka również stwierdzono astme oskrzelową, jak by tego bylo malo ma jeszcze atopowe zapalenie skory, nawracające zapalenie oskrzeli i bardzo silną alergie.
Lekarsrtwa ktore przepisał ci lekarz spokojnie możesz podawa dziecku napewno mu nie zaszkodzą a wręcz przeciwnie.... jeśli trawisz na naprawde dobrego lekarza alergologa (ja akurat mialam to szczęście) to on spewnością nauczy was życ z ta chorobą , musisz tylko ściśle stosowac się do jego zasad to w leczeniu jest podstawą. Zwracaj szczególną uwagę na diete dziecka, wydaje mi się że lekarz już poinformował cie czego niewolno podawac twojemu dziecku, zwroc uwage czy dziecko nie jest uczulone na kurz, roztocza i sierśc zwierząt gdyz bardzo często dzieci z astmą mają wlaśnię taką skłonnośc. Postaraj się wyeliminowa z domu pościel z pierza zastąp ją pościelą typowa dla alergików.... u mnie to rozwiązalo naprawde wele problemów.
Mój synek ma w tej chwili 10,5 miesiąca, od ok 5 miesiecy regularnie przyjmuje leki i muszę przyznac iż od ok 2 miesięcy mój malec nie zalapał żadnego wirusa... jest to naprawde sukces gdyż wcześniej co miesiąc trafial do szpitala.
odpisz mi proszę jak wam idzie leczenie.... aha i jeśli jeszcze nie posiadasz nebulizatora to zapytaj się lekarza czy nie byłby w waszym przypadku dobrym rozwiązaniem.... nam bardzo ułatwił życie gdyż leki podawne w formie nebulizacji znacznie szybciej i skutecznij działaja.
Pozdrawiam i głowa do góry wszystko będzie ok.