Ataki złego samopoczucia

napisał/a: tomakeo 2012-10-20 16:04
Witam. Już pisałem na tym forum kilka razy, więc teraz nie będę się rozpisywał.
Mam typowe objawy napadowego lęku panicznego. Byłem z tym u lekarza psychiatry, przepisał leki, ale kompletnie nie działają. Psychoterapia też nie pomogła.
Mam tak, że przez kilka dni jest lepiej, a później przez następne dni gorzej.
Co mogę dodać ważnego to to, że podczas tych ataków występuje u mnie częstomocz, silne bicie serca (nie zawsze szybkie), duszności, zimne stopy i dłonie, okropne dzwonienie w uszach (które w tych lepszych dniach nie występuje), dreszcze i wrażliwość na bodźce no i oczywiście niepokój, okropna bladość szczególnie kończyń górnych i twarzy.
Miałem robione podstawowe badania:
-morfologia - pierwsza ok, druga podczas ataku - leukocyty podwyższone (12tyś)
-białco CRP - podczas ataku - podwyższone (8), wskazujące na proces zapalny bądź zakażenie bakteryjne
-EKG - podczas ataku - tachykardia zatokowa (180uderzeń na minutę), bez wyraźnych objawów niewydolności.
-ciśnienie - podczas ataku - 180/120, ciężko było zbić do 140/80
-mocz - prawidłowe oprócz ciężaru właściwego, który był za niski (1,020 o ile dobrze pamiętam)
-TSH - 3,4
-osłuchowo wszystko dobrze

Jakie mogę zrobić kolejne badania ? Proszę o pomoc, bo już nie wytrzymuję tego.
napisał/a: delinka79 2012-10-24 08:02
wrocic do psychoatry na kontrol niech zmieni leczenie albo inny psychiatra
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-10-24 18:53
TSH masz aż 3,4 ! to może być bardzo kluczowe, należy to zbić do 1-2 bo inaczej można odczuwać nerwice, niepokój , kołatania , duszności i różne nie fajne objawy ....
napisał/a: delinka79 2012-10-24 19:29
co ty powiesz gdzie sa takie zalecenia , norma jest do 4
napisał/a: tomakeo 2012-10-24 23:06
No właśnie, jak to jest ? Słyszałem, że norma z 4 ma zostać obniżona do 2. A powiedzcie mi o tym białku CRP. Mam je podwyższone i czy może to być jakieś zakażenie bakretyjne ? Czy objawy pasują do jakiejś choroby spowodowanej bakteriami ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-25 06:14
Dałem informację na ten temat już dawno na forum:

http://commed.pl/norma-tsh-zapoznaj-sie-z-tym-vt78561.html
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-10-25 12:44
Bierzesz Euthyrox ?
Badałeś Anty-Tpo ? bo jeśli masz wysokie to dobrze będzie zastosować diętę ...
Objawy miałem podobne nawet teraz gdy mam 2,7 mam też kilka objawów niedoczynności ... także postaraj się to zbić do 1 lub 2 i będzie git ... forma jak dawniej , objawy przejdą
napisał/a: delinka79 2012-10-25 15:43
facet ma problem z psychiką stąd objawy nie ma co na siłe mu wmawiać tarczycy , lekarz psychiatra nie rozpoznał coś czego nie ma
napisał/a: Hanysiak 2012-10-25 15:46
Niby jesteś expert ... ale raczej nie masz racji
białco CRP - podczas ataku - podwyższone (8), wskazujące na proces zapalny bądź zakażenie bakteryjne
Proces zapalny tarczycy będzietomakeo współczucia ... mi się wydaje że to od tarczycy mam ok 80 % identycznych objawów a lekarz powiedział że jeśli TSH nie będzie mniejsze niż 3,0 to mogę mieć ostre nerwice itp a tutaj widać kolega ma tsh na poziomie 3,4 to nie jest normalne
napisał/a: tomakeo 2012-10-25 15:55
Ale skąd to wyczerpanie się bierze ? Śpię po 13h, wstaję i znowu jestem znurzony i senny. Na 100% to nie przez tabletki, bo nasennych nie biorę juz kupę czasu. Po Asertinie powinno właśnie być na odwrót, powinienem być żywszy (biorę ją 4 miesiąc).

Mój lekarz kompletnie nie chce kierować mnie na badania. Jedyne badania jakie miałem to (ekg, ciśnienie, morfologia, biochemia podstawowa, tsh, crp, mocz). Żadnych specjalistycznych badań.
Jak zapytałem o ten poziom TSH i czy jest możliwość, żeby go zbić, to pani doktor powiedziała, że mieści się w normie, więc raczej jest ok. Pokazałem jej też taki guzek na głowie (ciągle w tym samym miejscu, ciągle jest wyczuwalny, lekko ruchomy, twardy, niebolący, zmieniający wielkość, raz jest miejszy, raz jest większy, miejsce to nie jest zaczerwienione, nie piecze, nie swędzi) to powiedziała, że to pryszcz o.O. Pryszcz przez pół roku, w tym samym miejscu i zmieniający tylko wielkość ?
Wiecie co to może być ? :)

Co do tego leku, któey wymieniłeś Los - on jest raczej na receptę, więc go nie biorę.
Kocham Narodowy Fundusz Zdrowia :)
napisał/a: Hanysiak 2012-10-25 15:58
Jesteś senny i wyczerpany bo nasz niedoczynność tarczycy i pewnie też niski poziom kortyzolu jak to czasami bywa nawet jakbyś spał 20 godzin byłbyś zmęczony ... taka choroba

Radzę zmienić lekarza na jakiegoś kumatszego np. w Katowicach jest świetny w firmie Nowmed Z. Nowak
napisał/a: tomakeo 2012-10-25 16:05
Do Katowic to ja mam bardzo daleko :) Chyba najwyższy czas zmienić lekarza, bo przez tą panią nabawiłem się już wrzodów dwunastnicy (w ostatniej chwili wykryte, już pękały). Skarżyłem się jej ponad rok o bólach brzucha, nudnościach, to wmawiano mi, że to jelito drażliwe.

Jeszcze bardziej jestem utwierdzony w przekonaniu, że moje objawy są przyczyną tarczycy. W rodzinie mama i siostra miały wycinane tarczyce, więc całkiem możliwe, że też mam z tym problemy. Nie wiem czy to od tarczycy, ale jak na swój wiek, to wyglądam bardzo młodo, skąpe owłosienie, chłopięce rysy twarzy.