Ataki paniki i uczucie pełnego pęcherza poza domem.

napisał/a: konrad2019 2015-06-22 01:32
Witam wszystkich. :)

Chciałbym poprosić o pomoc w walce z dręczącym mnie od jakiegoś czasu problemem. Otóż za każdym razem, gdy znajduje się dłużej niż ok. 20/30 min poza domem w miejscu lub sytuacji gdy niemożliwe jest skorzystanie z łazienki (zwłaszcza podczas zajęć lekcyjnych, jazdą autobusem lub załatwiania jakiś spraw na mieście) odczuwam lęk i silną potrzebę oddania moczu. Mam wrażenie że mój pęcherz jest pełny i zaraz "nie wytrzymam". Nigdy nie zdarzyło mi się rzeczywiście popuścić, ale zawsze odczuwam silny lęk, czasem nawet przerażenie, robi mi się słabo itd. Zawsze przed wyjściem korzystam z łazienki, ale nic to nie daje bo po chwili znowu chce mi się sikać. Problem ten nie występuje, gdy jestem w domu, wtedy oddaje mocz co 4/5 godzin, wcale nie myśląc o tym że zaraz mi się zachce. Czasami, gdy jestem bardzo zajęty albo dobrze się bawię też o tym zapominam i nic mi się nie dzieje. Sytuacja wygląda tak od około dwóch lat, kiedy to mając przed sobą ostatnią lekcję w szkole mimo potrzeby skorzystania z toalety stwierdziłem że "wytrzymam". Zaraz po lekcji musiałem biec na autobus, więc też nie było czasu. W autobusie mocno wstrzymywałem, miałem wrażenie że wszyscy się na mnie gapią i że nie dotrzymam do kolejnego przystanku. Wysiadłem w panice i pobiegłem szukać toalety. Od tego czasu takie ataki paniki ciągle nie dają mi spokoju. Podejrzewam, że jest to związane z psychiką, ponieważ w sytuacjach stresowych, gdy mogę się jakoś ośmieszyć jąkam się i trudno mi zacząć wypowiedź. Dodam, że mam 18 lat i nie mam i nigdy nie miałem innych problemów ze zdrowiem.

I tak, próbowałem prosić o pomoc specjalistów w sprawie obu tych problemów. Psycholog starał się zachęcić mnie do "zaakceptowania tego, bo taki już jestem" a psychiatra przepisał leki uspokajające, których jedynym działaniem było to że chciało mi się spać. Bardzo proszę o jakieś porady jak mogę walczyć z tymi atakami.

Pozdrawiam.