Atak objawów... czy to choroba...?

napisał/a: pol53 2015-06-09 14:17
Mam 62 lata, mężczyzna. Zanim wstałem, po przebudzeniu zaczął mi cierpnąć język, po wstaniu po ok.30 min z łózka, ból i zawroty głowy, nastąpiła utrata równowagi do tego stopnia ze chodzenie po ścianie, po zjedzeniu śniadania i krótkim odpoczynku w pozycji leżącej nastąpiły nudności i wymioty, ok. południa szum i pisk w uchu, widzenie za mgłą i z oczopląs skośny, w porze popołudniowej wzrost ciśnienia krwi 187/106, puls 100.
Wszytko powróciło do normy... po 48h.

Z ciśnieniem walce od młodych lat, po wypadku w pracy. Czasami ciśnienie wzrasta do 220/110. Ciężko jest nawet zbić 3 ma dobranymi lekami. A potem długo cisza, spokój ciśnienie książkowe. itd w kółeczko.
Ponadto od dłuższego czasu utrzymuje się kaszel i katar.
napisał/a: pol53 2015-06-09 14:22
A oto mój wynik MR głowy...

Mężczyzna 62l. Badanie z dnia 01-06-2015r.

Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE, TSE w obrazach T1, T!/T1 mpr po podaniu środka kontrastowego i T2 blade, T2 fs dark fluid FLAIR, T2 matryca 512/3mm, T2 swi3d, DWI zależnych płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych.

W istocie białej mózgu widoczne są liczne rozsiane ogniska 2-10 mm, wysoko-sygnałowe w T2, FLAIR, ADC, nie wykazujące cech restrykcji dyfuzji, niewzmacniające się. kontrastowo - obraz odpowiada zmianą naczyniopochodnym bez cech aktywności.
Zmiany o największym nasileniu w rejonach przy-komorowych, gdzie przy górnych zarysach trzonów komór bocznych zlewają się w większe obszary.
Niewielkie zmiany o podobnym charakterze 3-4 mm są zlokalizowane w centralnej części mostu oraz w obu półkulach móżdżku.
W około-komorowej istocie białej mózgu wzdłuż zarysu komór bocznych widoczna jest linijna strefa podwyższonego sygnału w FLAIR o cechach około-komorowej gliozy.

Poza tym półkule mózgu i móżdżku, pień mózgu bez ognisk patologicznych o prawidłowej morfologii.
Nie widać cech krwawienia w obrębie mózgowia.

Układ komorowy nieprzemieszczony, nieco poszerzony w zakresie komór bocznych, o symetrii w granicach normy.
Komora III i IV w granicach normy.
Płynowe przestrzenie podpajęczynówkowe szersze w rejonach bruzd Sylwiusza i podnamiotowo, poza tym w granicach normy.
Okolica przysadki mózgowej, przysadka mózgowa oraz okolica nad-siodłowa prawidłowe.

Obustronnie prawidłowe obrazy przewodów słuchowych wewnętrznych, nerwów 8, 7, ucha wewnętrznego, kości skroniowych nie widać nacieków przestrzeni pneumatycznych.
Niewielka asymetria przegrody nosowej, odcinkowe zgrubienie śluzówki do 9 mm w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej, poza tym typowe obrazy zatok przynosowych, gałek ocznych, oczodołów, nerwów wzrokowych, drogi wzrokowej, pni nerwów trójdzielnych, zwojów półksiężycowatych.
Prawidłowy sygnał rdzenia kręgowego do objętego polem badania poziomu C4. Krążek międzykręgowy C3-4 o obniżonej wysokości, uwypuklonym tylnym obrysie, który modeluje przednią powierzchnie worka oponowego.