asymetria twarzy/dziura w zębie

napisał/a: noomi 2013-02-08 19:18
Ostatnio zauważam lekką asymetrię twarzy,jakby jeden policzek był bardziej pełny od drugiego.Z powodu dziury w zębie gryzę jedzenie tylko po jednej stronie(to już trwa z rok),czy to może być przyczyną tego,że z tej strony mam lekko większy policzek,natomiast ten drugi "nieużywany" ma jakiś lekki zanik mięśni?
napisał/a: piotrosiama 2013-02-08 20:39
Jejku - dlaczego tak długo chodzisz z dziurawym zębem, boisz się dentysty ?
napisał/a: noomi 2013-02-09 19:05
Nie wiem,chyba z lenistwa,głupoty i ogólnej ignorancji.Póki nie boli i nie widać to nie przeszkadza,a potem jest płacz i nerwy :D
napisał/a: piotrosiama 2013-02-09 20:12
Na poniedziałek wyznaczam Ci bojowe zadanie - zapisać się do dentysty !!! Nie ma żadnych wykrętów.
To nie żart bo musisz pamiętać, że od takiego jednego zepsutego ząbka wcześniej czy później polecą następne.
napisał/a: noomi 2013-02-09 21:28
Tak wiem już sporo zostało dotkniętych zarazą w mniejszym lub większym stopniu:) Jak dobrze pójdzie 2 będą do kanałowego o ile nie opuszczą mojej szczęki na dobre :/ Najgorsze są 8emki,które już z 6 lat temu nadawały się do chirurgicznego usunięcia bo się nie wydostały na światło dzienne w dodatku chyba urosły lekko wspak i pewnie się psują,ale to już nie na moje nerwy przynajmniej dziś(swoją drogą chyba niezły majątek powinnam mieć na takie leczenie :/ ) Do dentysty wybieram się jak tylko minie mi przeziębienie i skończę antybiotyk.No ale co w końcu z tą asymetrią,czy może tak być,że z powodu nie używania jednej strony paszczy jest ona lekko szczuplejsza ?
napisał/a: viki71 2013-02-09 22:07
Asymetria może być przyczyna,że jednak coś sie dzieje po stronie zepsutego zeba.Nie tylko,ze inne zęby psuja się od tego jednego,czyli rozprzestrzenia się próchnica ale ogólnie kondycja organizmu staje sie gorsza.To nie przypadek,że przy chorobach sprawdza sie stan uzebienia,czy czasem stan zapalny nie idzie od jamy ustnej.
napisał/a: Talenna 2013-02-14 13:20
Nie czekaj z tym zębem, coś gorszego się z nim zacznie dziać, to dopiero się asymetrii w uzębieniu nabawisz :P