Asymetria piersi

napisał/a: Kachulec 2012-11-01 21:41
Mam asymetryczne piersi. Prawa jest o jeden rozmiar większa.
Robiłam badania i okazało się, że w prawej piersi mam dużo większe skupisko gruczołów mlekowych.
Czy mam w takim wypadku możliwość chirurgicznego zmniejszenia prawej piersi?
Istnieje w ogóle możliwość usunięcia gruczołów mlekowych? Ponieważ nigdzie nie znalazłam na ten temat informacji.
I jeszcze chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto ma pojęcie, na czym polegałby tego typu zabieg (osoby z moim problemem)?

Dziękuję za pomoc
napisał/a: milowka 2012-11-07 11:30
Witaj Kasiu!
Wszystko zależy od tego czy masz już dzieci, czy planujesz je mieć. Nie ma potrzeby interwencji chirurgicznej przed ciążą, gdyż gruczoły piersiowe i tak będą zmieniały swoją objętość. To samo dotyczy gruczołów mlekowych. Część z nich po ciąży zaniknie. Gruczoły mlekowe zanikają też z wiekiem! Sugeruję wstrzymać się z taka decyzją i niepotrzebnie nie interwenjować ;)
Pozdrawiam serdecznie!
napisał/a: Kachulec 2012-11-08 19:45
Naprawdę?
Jestem niesamowicie zaskoczona, nie miałam pojęcia że ich ilość z wiekiem się zmienia. Choć mam wrażenie, że od kilku lat nie ma żadnej różnicy w ich wielkości - co prawda nie miałam jeszcze dzieci, więc nie wiem co byłoby po ciąży.
Pamiętam, że kiedyś dostałam specjalnie robioną maść i codziennie musiałam pierś smarować, ale efekt był zerowy, więc nie wiem czy cokolwiek może mieć wpływ na ich wielkość..
Ale będę żyć nadzieją :) Bardzo dziękuję za odpowiedź, to cenna informacja!

Pozdrawiam ciepło
napisał/a: akinom32 2014-04-29 17:42
Odnowię temat bo też borykam się z problemem asymetrii piersi. Czy słyszałyście, albo może ktoś jest po zabiegu powiększenia piersi własnym tłuszczem? Bo to by sie moim przypadku wydało idealne , to bezoperacyjne powiększenie, małoinwazyjne no i bez implantu czy konieczności zmniejszania piersi
Czytałam że wykonuje taki przeszczep tłuszczu dr Grzesiak z Warszawy http://www.rekonstrukcjapiersi.com.pl/ tu jeat całe info o tym
Ja u niej robilam już operację więc bym sie na nią zdecydowała , tylko chciałam spytać o widoczne efekty takiego zabiegu?