asymetria barków/łopatek, a siłownia

napisał/a: Maciek_Z 2009-12-29 14:22
Witam,

Bardzo prosiłbym o przeczytanie tekstu poniżej i jakieś sugestie:

Mam 30 lat i lekką asymetrię barków oraz łopatek (prawy bark oraz łopatkę mam niżej, niż z lewej strony). Niżej osadzona łopatka nie jest tak dobrze umięśniona jak lewa (lekarka kiedyś stwierdziła, że mięsień nie jest tak pełny itp.) Nie wiem, czy ma to jakiś związek z poniższą przypadłością:
"Łukowata skolioza w prawo kręgosłupa C. Cechy rtg niewielkiej niestabilno.ci przedniej w odcinku dalszym kręgosłupa C. Wysokość kręgów i tarcz m-k prawidłowa."

Chodzi o to, że swego czasu w przeszłości dosyć sporo czasu spędzałem na siłowni i uprawiając sport. Chyba tylko raz złapałem kontuzję barku i nadgarstka. Po kilku latach przerwy postanowiłem wrócić do sportu. Jakiś tydzien temu ponownie złapałem kontuzję barku (podczas wyciskania sztangi na barki).
Nie wiem co to może być:
- mam lekki ból podczas wykonywania NIEKTÓRYCH ruchów ramienia w miejscu, gdzie wystaje mi kostka na barku (chyba jest to kość obojczyka). Na drugim barku też mi trochę wystaje (taka uroda). Nie jest to mocny ból, takie jakby szczypanie w środku barku lub ukłucie, kiedy wykonuję określony ruch.
Od kilku dni wykonuję różne ćwiczenia np. na rotatory [znalezione na youtube :) ], ćwiczenia rozciągające i smaruję bark maścią Ben Gay. Siłownię odpuściłem.

Mam pytania. Bardzo prosze o odpowiedzi:
1) Czy da się w jakiś sposób wyrównać barki i łopatki, żeby były symetryczne?
Np. poprzez ćwiczenia, basen, kręgarza.
2) Czy asymetria barków i łopatek oraz opisana lekka skolioza może sprzyjać częstszemu występowaniu kontuzji na siłowni i ogólnie podczas uprawiania sportu?
3) Co to może być za kontuzja?
Może znacie jakieś ćwiczenia, żeby to wyleczyć?



Bardzo proszę o odpowiedzi,
Dzięki bardzo