Astygmatyzm - jakie soczewki ?

napisał/a: aabbbcc 2009-11-22 17:18
Witam, przymiezam sie do kupienia soczewek (juz kiedys nosilem na jedno oko, ale bylem mlody i nie moglem sie do nich przyzwyczaic), bylem na badaniu wzroku i potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu karteczki:

VD:12.0 PD:66.0 CHART:H
[R] SPH CYL ACH
* + 1.25 - 3.75 33 10
[L] SPH CYL ACH
* - 1.25 - 0.25 2 10

chcem zamowic jakies z internetu, z tego co wiem mam astygmatyzm i krotkowzrocznosc, moze jestescie mi w stanie polecic jakies soczewki....
napisał/a: Vattier 2009-11-22 17:31
Badanie komputerowe nie może stanowić podstawy do wyboru okularów! To jest tylko wskazówka dla okulisty. Zdecydowanie NIE polecam zakupu okularów samodzielnie przez Internet (zwłaszcza przy względnie sporej różnicy refrakcji pomiędzy okiem prawym i lewym). Poza tym, oprócz ostrości, dobrze jest zrobić badanie dna oka.
napisał/a: aabbbcc 2009-11-23 13:20
nie niechodzi o okolary a o soczewki... jak wspomnialem nosilem juz wczesniej tylko na jedno oko, na prawe...
napisał/a: Vattier 2009-11-24 16:51
napisal(a):mam astygmatyzm i krotkowzrocznosc
Na oku lewym. Na prawym masz astygmatyzm i dalekowzroczność. Ogólnie rzecz biorąc masz astygmatyzm mieszany (złożony).

napisal(a):nie niechodzi o okolary a o soczewki
Mój błąd, nie doczytałem. To niczego nie zmienia, nie polecam zakupu soczewek bez konsultacji z okulistą. Zwyczajnie może się okazać, że są niedobrane i będziesz się źle w nich czuł.
napisał/a: lorena11 2009-11-30 12:41
Czy astygmatyzm możę się zmieniać? Mam taka wade sfera -3,50;cylinder 2;oś 20 stopni oraz -2,75:2,25;180. Czy cylindry i osie sie zmieniają. Dopiero 6 lat temu odkryto u mnie astygmatyzm. 4 lata temu zmieniono mi cylindry. Teraz tylko sfere. W lewym oku mam miec -3,25 zamiast - 2,75Czy cylindry i osie też wzrastają? Mam krótkowzroczność. Soczewek kontaktowych mi nie polecają ponieważ jak sie mruga to kąt się przestawia.