astma nabyta?

napisał/a: arlena1 2013-07-25 12:20
Czy astmę można „nabyć”? moja córka tańczy taniec nowoczesny i ma nawet kilka treningów w tygodniu, i ostatnio była bardzo zmęczona a pomimo tego ćwiczyła i dostała czegoś co wyglądało jak atak astmy – miała trudności z oddychaniem po dużym wysiłku. W końcu wyregulowała oddech ale instruktor był bliski wezwania karetki… nie wiem co o tym myśleć, póki co ma iść do lekarza sportowego żeby jakoś to określił.
napisał/a: delinka79 2013-07-25 20:54
astma zawsze może się w każdym wieku ujawnić , jest też taki wariant powysiłkowy astmy , córkę trzeba osłuchać , zrobić podstawowe badania i ew. spirometrię
napisał/a: alicja_57 2013-09-02 09:32
Może to nie ma wiele wspólnego z astmą, aczkolwiek jeśli padło podejrzenie to najlepiej wykluczyć. Czy nabyć… na pewno nie można się zarazić. Tutaj jest dobry artykuł na ten temat http://www.odetchnijspokojnie.pl/172-co-powoduje-astme-czy-mozna-sie-nia-zarazic-1
napisał/a: marmurka 2013-10-19 16:30
Ja przez przypadek dowiedziałam się, że mam astmę. Nie jest na tle alergicznym, poporstu jest i bach od razu sterydy. Nie ma innego wyjścia?
napisał/a: marzena02 2013-10-20 00:19
wziewna sterydowa terapia jest praktycznie najskuteczniejsza na astme

kuracje przechodzisz bez negatywnych objawow ?
Hania83
napisał/a: Hania83 2013-10-20 14:19
Mój 7letni syn od 4 lat choruje na astme i od tej pory walczymy z aftami i plesniawkami w jamie ustnej. Lekarz kazal przepłukać usta po każdym podaniu leku, jednak na niewiele się to zdaje. Miał ktos podobny problem? Jak sobie z nim poradzic?
napisał/a: marmurka 2013-10-21 21:58
marzena0 napisal(a):wziewna sterydowa terapia jest praktycznie najskuteczniejsza na astme

kuracje przechodzisz bez negatywnych objawow ?

Leczę się dopiero 3 miesiące jeszcze nic nie zauważyłam. Kiedy mogą się pojawić negatywne objawy?

Fiolka_76 napisal(a):Mój 7letni syn od 4 lat choruje na astme i od tej pory walczymy z aftami i plesniawkami w jamie ustnej. Lekarz kazal przepłukać usta po każdym podaniu leku, jednak na niewiele się to zdaje. Miał ktos podobny problem? Jak sobie z nim poradzic?


U mnie podobnie Pani Doktor kazała myć każdorazowo zęby. Pokazała w gabinecie jak robić inhalacje i tyle. O żadnych skutkach ubocznych nie powiedziała.
Hania83
napisał/a: Hania83 2013-10-22 20:21
Kawa_mleczna napisal(a): U mnie podobnie Pani Doktor kazała myć każdorazowo zęby. Pokazała w gabinecie jak robić inhalacje i tyle. O żadnych skutkach ubocznych nie powiedziała.


Nie chcę Cię straszyć, ale u mojego dziecka pierwsze zmiany w buzi pojawiły się dopiero po ok. pół roku od pierwszych sterydów. Dlatego ważne jest działanie zawczasu. Może wiecie jak poprawić ogólny stan jamy ustnej? Może jakieś smarowanie, witaminy? Jak już pisałam, samo wypłukiwanie i mycie zębów w naszym przypadku nie działa :/
napisał/a: marmurka 2013-10-23 18:39
A lekarz nic Ci nie mówił jak złagodzić te objawy?
Hania83
napisał/a: Hania83 2013-10-25 18:37
Wspominał o prawidłowej suplementacji diety. Ale ja, jak to zwykle ja, byłam roztrzepana :| z tego stresu nie pamiętam o co dokładnie chodziło :/ W poniedziałek mam kolejną wizytę więc dopytam co i jak, może mi coś doradzi...
napisał/a: marmurka 2013-10-29 12:44
Też chyba o to podpytam na następnej wizycie. Nie wiedziałam, że sterydy mogą narobić takiego bałaganu. Słyszałam tylko kiedyś, że się od nich tyło, ale chyba już zniwelowali ten efekt. Napisz proszę co Ci doradził lekarz.
Hania83
napisał/a: Hania83 2013-10-29 18:01
Jestem już po wizycie. Lekarz przepisał nam tak jak zwykle Pulmicort i Berodual, ale oprócz tego zalecił nam suplement diety dla astmatyków AdCort. Podobno zawiera szerego witamin, które mają pomóc zwalczyć te natrętne afty i pleśniawki. Dzisiaj pierwsza dawka, czekamy na efekty.
Spotkał się już ktoś z tym lub innymi preparatami?