Astma , Alergia

napisał/a: cisowianka21 2006-08-16 14:41
Od 4 lat choruje na alergie i astme.
Tydzień temu straciłam głos i zaczełam sama się leczyć.
Nie poszłam do lekarza bo nie miałam gorączki.
Jak się okazało to były objawy astmy i alergii.
Nie wiem to co biore jest skuteczne.
Podam nazwy leków , które aktualnie biore i prosze o komentarz na ten temat.

1. Zafiron
2. Miflonide
3. Buderhin
4. Telfast 120
5. Cromokexal
napisał/a: plb1985 2006-08-18 00:10
cisowianka20 napisal(a):1. Zafiron
to lek rozkurczający oskrzela, działa szybko i długo; zazwyczaj stosowany doraźnie przy ataku duszności, ale bywa też przyjmowany regularnie przy niebezpieczeństwie ciągłego narażenia na atak astmy
cisowianka20 napisal(a):2. Miflonide
to lek steroidowy, który ma za zadanie zlikkwidować/zmniejszyć stan zapalny; stan zapalny jest odpowiedzią na obcy czynnik, czyli alergen, a skutkiem tego stanu jest m.in. skurcz oskrzeli i duszność; stosowany regularnie i przez dłuższy okres czasu
cisowianka20 napisal(a):3. Buderhin
to ta sama substancja, co miflonide, różnica polega na tym, że stosowany donosowo (błony śluzowe nosa też reagują na alergeny...czego skutkiem może być katar, ciągłe zaczerwienie śluzówek i obrzęk)
cisowianka20 napisal(a):4. Telfart
czy aby na pewno poprawna nazwa?
cisowianka20 napisal(a):5. Cromohexal
nie wiem, w jakiej postaci, ale podejrzewam, że krople do oczu - działanie przeciwalergiczne, stosowany przy alergicznych zapaleniach spojówek

podane przez Ciebie leki są zgodne ze standardem postępowania w przypadku astmy oskrzelowej i alergii, jednak o skuteczności całej terapii decyduje też Twoje postępowanie; podejrzewam, że zrobiłaś już testy alergiczne i wiesz, co może wywołać u Ciebie reakcję i unikasz tych czynników; ponadto bardzo ważne jest też stosowanie regularne i zgodnie ze wskazówkami lekarza leków...ponieważ jeśli będziesz brała wszystko, co masz pod ręką w przypadku ataku astmy to leczenie nie ma sensu - będzie to tylko doraźna pomoc
tylko długotrwała terapia może przynieść rezultat w postaci zapobiegania napadów astmy
napisał/a: cisowianka21 2006-08-18 10:43
poprawna nazwa leku
Telfast 120


dziekuje za odpowiedź

tak mam już zrobione testy i jestem uczulona na prawie wszystko
jak pyla alergeny moge wychodzic na dwór czy lepiej nie??
napisał/a: plb1985 2006-08-19 01:53
i wszystko jasne,
Telfast 120 jest lekiem na sezonowy alergiczny nieżyt śluzówki nosa

co do pylenia to się od tego nieuchronisz...
podsumowując leki myślę, że masz dość dobrze dobrane (pod względem działania na wszystkich 'frontach'),
jednak jeśli pytasz o skuteczność to pewnie masz wątpliwości...czy nie zauważyłaś poprawy po tych lekach? jeśli nie to alergolog ma do wyboru także inne leki, więc możesz z nim na ten temat porozmawiać

ew. jeśli objawy są bardzo uciążliwe i trudno się z nimi walczy to możesz spróbować odczulania - [url=http://http://commed.pl/topics1/alergia-prosze-o-porade-vt137.htm:20c6u58s]>>>TU[/url]
napisał/a: cisowianka21 2006-08-19 17:47
nikt mnie nei zaproponował odczulania
czuje się troche lepiej
tylko po tym leku Telfast 120 mam zawroty głowy

[ Dodano: 2006-08-20, 14:34 ]
Moge brać Cromogen EB przy lekach:
1. Zafiron
2. Miflonide
3. Buderhin
4. Telfast 120
5. Cromokexal ??
napisał/a: Andrzej300 2006-08-25 22:08
cisowianka20 napisal(a):Od 4 lat choruje na alergie i astme.
Tydzień temu straciłam głos i zaczełam sama się leczyć.
Nie poszłam do lekarza bo nie miałam gorączki.
Jak się okazało to były objawy astmy i alergii.
Nie wiem to co biore jest skuteczne.
Podam nazwy leków , które aktualnie biore i prosze o komentarz na ten temat.

1. Zafiron
2. Miflonide
3. Buderhin
4. Telfast 120
5. Cromokexal

Witam
Medycyna konwencjonalna leczy objawy a nie pszyczyny choroby.
Proponuję zdiagnozowanie całego organizmu urządzeniem OBERON firmy TIENS.
Jest to chińska korporacja działająca w ponad 100 krajach. W Polsce działamy oficjalnie od ubiegłego roku. Firma zajmuje się produkcją urządzeń leczniczych, preparatów oczyszczających, uzupełniających oraz odbudowujących organizm człowieka . Firma posiada najnowsze urządzenie * OBERON * które umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia. Badania wykonujemy na terenie całego kraju.
Udzielę odpowiedzi na każde pytanie na gg 8096890, e-mail andrzej_zmuda@o2.pl
Pozdrawiam Andrzej
napisał/a: plb1985 2006-08-26 17:17
cisowianka20, cromohexal i cromogen to te same leki, więc jest bez sensu przyjmowanie jednego i drugiego; a na jakie dolegliwości chcesz brać ten lek i w jakiej postaci (krople, aerozol)?
a poza tym ostatnio dowiedziałem się, że oba te leki nie mają udowodnionego działania terapeutycznego, więc na zachodzi już się odeszło od ich stosowania, a w Polsce otwarto produkcję
napisał/a: cisowianka21 2006-08-27 10:59
Potrzebuje leku wrazie czego jak gdzieś wychodze i moge dostać ataku.
Lekarka właśnie nie zapisała mi zadnego takiego leku.
Dlatego biore cromogen jak dostane atak lub jak nie boge oddychać.
Cromohexal biore krople na alergiczne oczy 3 razy dziennie.
Co jest lepszego niż cromogen?? Co mozna mieć w torebce na wszelki wypadek??
napisał/a: plb1985 2006-09-02 04:08
nie zapisała pewnie z tego tytułu, że zafiron ma działać 12h, ale jeśli będzie bezpieczniej możesz zawsze mieć w torebce lek jak salbutamol (ventolin) czy berotec
napisał/a: m2 2006-09-21 15:03
Witam,

Poniewaz tematyka podobna, wiec zadam pytanie w tym samym watku.
Ok rok temu dostalem lekkich dusznosci po ktorych odwiedzilem alergologa - oczywiscie mam alergie - przede wszystkim roztocza, trawy i cladosporium.
Bylem leczony przez jakies 4 miesiace Zafironem i miflonide - skutecznie bo dosyc szybko objawy w postaci dusznosci zniknely. Niestety pare dni temu dostalem dosyc ostrych atako dusznosci, ktore za bardzo nie chcialy samoczynnie "puscic" (nawet uzycie Ventolinu nie dawalo efektow stalych), wiec pobieglem do alergologa i ten zapisal mi znowu zafiron + miflonide i do to kazal stosowac doraznie ventolin. Biore ten zestaw jakies 4 dni i pomimo tego, ze nie mam juz tak wyraznego przyduszania to nadal nie jestem w stanie zabrac pelnego wdechu - nadal jest jakies przyduszanie przy koncowce wdechu. Troche mnie to martwi, bo w zeszlym roku obajwy (choc byly zdecydowanie lagodniejsze) ustapily szybko, a teraz cos to wszystko dlugo trwa. Czy ktos jest mi w stanie odpowiedziec ile czasu moze zajac odblokowanie oskrzeli przy powyzszych lekach ? (dawkowanie to 2x po 1 kapsulce kazdego leku dziennie, do tego probowalem jeszcze ventolin po 2-3 psiki w ciagu dnia, ale wyraznego efektu nie ma) No i poza tym doustnie tabletki - rano x1 allertec i wieczorem x1 singulair.
napisał/a: plb1985 2006-09-21 21:19
masz dobre leki... leczenie powinieneś stosować do końca jesieni przynajmniej samym miflonide...a później zależy już od objawów i tego jak bardzo jesteś uczulony na roztocza
tak jak pisałem, takie objawy mogą trwać do końca jesieni
napisał/a: orjed 2006-11-25 19:29
Ja mam podobny problem. Nie działa mi drugi procesor w kompie i też jak go włącze to się ksztusi i dławi jak nigdy dotąd. Co mam mu podać żeby temu zapobiec?

PROSZĘ O POMOC!