ASO

napisał/a: szaki 2007-02-05 22:42
Witam ,

Od kilku lat próbuję zmniejszyć swój wynik ASO
Niestety bez skutku dziś wynosi jeszcze więcej a mianowicie 950 Do tej pory nikt z lekarzy nie powiedział z czym to się wiąże i co może być przyczyną.
Robiłam wymazy z gardła i wszystko było ok.
Niby lekarze twierdza że mam zapalenie paciorkowcami- ale jakie są tego objawy?
Prosze o radę i opisanie co to jest w ogóle to ASO i co może mi w zwioązku z takim złym wynikiem grozić.
Wynik w/w nie zmniejsza się od prawie 4 lat a wręcz przeciwnie idzie w górę.
Powiem jeszcze że przez pół roku leczona byłam pyralginą w zastrzykach i nic jeszcze gorzej. -

Jeszcze raz prosze o pomoc.
napisał/a: Peter 2007-02-06 08:31
ASO oznacza infekcję paciorkowcami. Ustalenie, gdzie one są w organiźmie (mogą to być obwodowe węzły chłonne) może być niemożliwe. Pyralgina nic tu nie pomoże. Trzeba usunąc przyczynę. I to koniecznie, bo możesz mieć problem ze stawami lub sercem. Są dwie możliwości leczenia: antybiotyk o nazwie Debecylina (ale jeśli nie ma innych objawów infekcji) to proponuję bardziej skuteczny i mniej szkodliwy sposób: szczepionka zawierająca w składzie paciorkowce. Taką najbardziej skuteczną jest Polyvaccinum w iniekcji. Stosuje się ją wg. schematu na ulotce. Przepisać musi lekarz.
napisał/a: szaki 2007-02-14 22:11
Dziękuje za odpowiedź i ide do lekarza aby mi przepisał w/w lek- ciekawa jestem co powie?? Na pewno sie odezwę po wizycie.

Pozdrawiam,
Renia