Asmta ,duszności w nocy, czy się martwić?

napisał/a: WodnikSzuwarek 2016-04-07 22:47
Witam,

Mam stwierdzoną od dawna astme i sobie z nią żyje. Dziś przypadkiem trafiłem na artykuł o niewydolności lewej komory serca i o tym, że duszność ta występuje podczas leżenia i w nocy.

Jeżeli chodzi o moją astmę to miałem robioną spirometrie i mam zapisany oxis i jakiś steryd. Sterydów od lat nie biore, Oxis tylko na noc (też nie zawsze). Ogólnie kiedyś musiałem brać codziennie oxis i steryd ale w końcu opanowałem swoją astmę i nie jest jakaś uciążliwa. W zasadzie zacząłem ją leczyć naturalnymi metodami kiedy 4-5 lat temu w nocy w upały obudziłem sie i nawet nie tyle co nie mogłem złapać oddechu, ale był on jakiś dziwny, jakbym nie wdychał powietrza z tlenem. Zrobiono mi spirometrie i wyszło, że astma (choć duża pojemność płuc). Byłem osłuchiwany wiele razy itp...

Czy alergiczna czy wysiłkowa, może pół na pół. Na pewno alergen ją nasila. Ale co mnie zmartwiło:

U mnie astma nasila się nocą, i występują duszności (niewielkie, ale dyskomfort podczas oddychania występuje). W dzień podczas leżenia problemów nie ma, tylko nocą. Jedyny objaw astmy to właśnie duszność ( i może ciąłgy nieżyt nosa).

Wysiłek interwałowy i aerobowy powoduje duszność (która mogę opanować po pewnym czasie). W zasadzie jak jestem w formie to nawet wysiłek nie jest problematyczny.

Ćwiczenia siłowe (trening typowo siłowy całego ciała) nie powoduje problemów z oddychaniem.

Dla pewności chciałem się zapytać czy warto badać serce pod kątem niewydolności jeżeli nie mam problemów z nim i przeczytanie artykułu wzbudziło moją wątpliwość i troskę?

Pozdrawiam :)

(Aha może to ważne ale mam krzywą przegrode nosową).