Arytmia- jak dopasować ćwiczenia.

napisał/a: mena515 2013-11-05 21:32
Witam serdecznie. Jestem 33-latką z wagą 90kg. Od kilku lat miewam zaburzenia pracy serca. Robione kilka lat temu USG serca wykazało, że mam cienką, wyginająca się mocno podczas pracy zastawkę mitralną. Jako, że zaobserwowałam u siebie zaburzenia pracy serca, założono mi holter na 24h. Niestety nie wykazał jakiś szczególnych zmian pracy serca, choć pani kardiolog patrzyła na wyniki pod kontem tego czy mogę rodzić dziecko naturalnie. I przeciwwskazań nie widziała. Powiedziała, że z mojego opisu może to być jakaś arytmia lub migotanie przedsionków. Niestety nie mam potwierdzających tego badań. Chciałam zacząć ćwiczyć na orbitreku, ale nie wiem czy powinnam? Jak intensywnie powinnam ćwiczyć by było to bezpieczne? W tej chwili chodząc z prędkością 17km/h po 15 minutach mam tętno ok 160 uderzeń na minutę...Nie wiem czy w ogóle powinnam ćwiczyć? A może tylko zwolnić tępo? Proszę o poradę.
napisał/a: piotrosiama 2013-11-05 23:41
Moim zdaniem najbezpieczniej by było skonsultować się z rehabilitantem kardiologicznym. On Ci pokaże jakie i z jaką częstotliwością możesz wykonywać ćwiczenia.
napisał/a: mena515 2013-11-07 18:46
Widzę, że sytuacja jest na tyle niejasna,że ciężko o konkretną odpowiedź. Postaram się znaleźć takiego konsultanta, zapytam swojego lekarza, może coś podpowie w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.