artykuły po angielsku -gdzie ?

napisał/a: AgaSk 2012-04-04 16:00
Witam!

Kieruję swoje pytanie w dużej mierze do djfafa ponieważ z tego co zauważyłam czytasz dużo nowości dotyczących tarczycy na forach zagranicznych. Udało mi się zdobyć skierowanie do endokrynologa. Mieszkam w Danii .Skierowanie dostaje się w szczególnych przypadkach np. ciąży. Jakoś udało mi sie doprosić lekarza,który miał na uwadze,że planuje ciążę i mam Hashi.
Nie chce iść z "pustymi rękami" bez artykułów do endokrynologa,gdyż uważam,że lekarz spojrzy na moje tsh i uzna je za norme.
Potrzebuję argumentów aby móc dostać skierowanie na wykonywanie badań na ft3 i ft4 podczas robienia tsh .
Tutaj wolne hormony oznacza sie tylko w szczególnych przypadkach.
Niestety nie wiem gdzie szukać artykulów medycznych. Zależy mi na jakiś sprawdzonych badaniach,wnioskach a nie na tym co wygoogluję .



Potrzebuję artykułów medycznych po angielsku dotyczących Hashimoto.Zalezy mi na tym,żeby w artykule była mowa o tym,że:

- w czasie ciąży nalezy sprawdzać co miesiąc ft3 i ft4, aby ustalić dawkę leku
- dla osób z Hashi ważniejsze są ft3 i ft4 niż wynik tsh który jest w normie
- T3 i T4 nie są odzwierciedleniem tego ile nalezy przyjmować lekarstw
- dla osób z hashi wynik żelaza/ferrytyny /b12 powinien być przynajmniej w połowie normy
- czy znajdzie się jakiś artykuł ,który mówi o przeliczaniu na procenty wyniku ft3 i ft4 i że najlepiej mieć te procenty w górnych normach
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-04-04 19:08
Kurcze to trudne pytanie bo takich stron jest mnóstwo, tylko że ja może w 50% korzystam ze stron do których lekarz by się nie przyczepił czyli np. PubMed (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/), może zacznij od tej bazy.