Artroskopia

napisał/a: pysiu1 2012-04-26 17:12
Witam wszsystkim.Ostatnio mam problemy z kolanami gdyz mam 15 lat i zaczol mi sie okres szybkiego rośnięcia.
Bylem u ortopedy najblizszego , z Zamoscia , zabawny nawet. Ale wdg mnie ma charakter typu "nie chce mi sie" , co prawda sprawdza kolana , wykreca itp. ale pytac o wszystko musialem ja.
Wracajac do dolegliwosci... Od ponad 1,5 miesiaca przeskakuja mi kolana gdy siedze a nogi ustawione sa pod katem 90 stopni, zwlaszcza w prawym mocniej, gdyz w lewym tak jakby zaczelo sie od niedawna.
Lekarz zauwazyl ze w cos trenuje i ze musze upadac na kolana gdyz mam wode w kolanie i chcial robic punkcje na co ja odparlem ze wole sie wstrzymac(osobiscie wole nie miec punkcji gdyz po tym sa same problemy podobno , kilka razy woda odlewana...).
Co do przeskakiwania chcial mnie zapisac na fizykoterapie na co tez sie wstrzymal na miesiac. Dal mi masc Repair Gel N ktory sie juz konczy i wedlug mnie nie przyniosl zadnych efektow. Przypisal takze tabletki do ssania Traumel ktore pierwsze 10 polykalem .
Teraz masc mi sie juz prawie skonczyla, tabletki jeszcze mam i juz ssie 12 raz na 4 dni (po 3 dziennie).
Lecz to takze nie przynosi zbytnich efektow co do przeskakiwania.
Napisalem do takiego lekarza internetowego : Eustachiasza Gaduli ktory poradzil rowerek stacjonarny, rolki w pozycji siedziacej i przerwe 3-4 tygodniowa.
Cwiczyc nie cwicze , od półtora tygodnia ( tylko 1 zagralem 30 min w pilke ), jezdze troche na rowerku (jakies 30 min dziennie gdyz mam tylko na silowni) i wczoraj jezdzilem okolo 10min zrobilem 5 min przerwy spowrotem siadlem i zlapal mnie lekki ból w okolicach pod rzepką.
Wolalem odpuscic.Dzisiaj lekko takze mnie kolana podbolewaja i co dziwne w roznie w roznych miejscach :(
Teraz pytanie do was.
Czy zabieg artroskopi jest tutaj musowy wedlug was?
Czy fizykoterapia moze temu zaradzic?
I czy podczas artroskopi jestem usypiany bo raczej na samym znieczuleniach to bym i tak zemdlal wiedziac ze mam otwarte kolano.
Dodam takze ze te "przeskakiwanie" jest cos w stylu odbijania sie kosci udowej od kosci piszczelowej co nie przynosi mi wiekszego bólu.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.

PS: Przepraszam za zbytnie rozpisanie sie.
napisał/a: Ania_204 2012-05-02 21:11
Wskazane usg lub mri. Co do artroskopii to znieczulenie obwodowe-od pasa w dół, ale najpierw wskazana diagnostyka obrazowa.