ARTROSKOPIA

napisał/a: paltonik 2011-03-21 15:37
Witam wszystkich.
Dziś miałem artroskopie kolana. Znieczulenie miejscowe jednej nogi. Operacja trwała około godziny. Rozpoznano uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej i tylnej. 5 lat temu miałem rekonstrukcje wiezadeł przednich. Po rezonansie wyszło uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Po operacji czuję się dobrze zostałem wypisany tego samego dnia do domu. Łąkotki zostały zszyte. Moje pytanie jaki czas będę dochodził do siebie? Mam 20 zastrzyków przeciw zakrzepowych i 20 tabletek przeciwbólowych. Po 2 tygodniach mam iść na rehabilitacje po zdjętych szwach. Magnetronik, laser i ćwiczenia po 10 razy. dostałem zwolnienie na 30 dni. Czy po tym czasie wrócę do pełnej sprawności? zaznaczam iż przez pierwszy tydzień mam leżeć i ogładać żel zimny i robic sobie zastrzyki nie obciazac nogi. Czy miesien czworoglowy mi nie zaniknie? Prosze o podpowiedzi jak mam postepowac. Pozdrawiam
napisał/a: Ania_204 2011-03-21 22:10
Wskazane jest zwykłe napinanie mięśnia, tzw ćw.izometryczne./w necie można poczytać na ten temat/.
Okres po którym się dochodzi do sprawności jest od 4-6 tyg od zabiegu artroskopowego.
Stosować się do zaleceń lekarza i będzie dobrze.