Arthryl - Skutki uboczne

napisał/a: kliszka2500 2011-03-16 20:16
Witam. Mam 18 lat i problem z kolanem. Byłam ostatnio u ortopedy i zapisał mi zastrzyki domięśniowo właśnie Arthryl, do tego biore jeszcze Structum. Mam problem a mianowicie jestem po pierwszym zastrzyku, który przyjełam wczoraj o 14:00 zaraz po nim pojawiło się swędzenie skóry, czerwone kostki na rekach, wieczorem około godziny 23 ostry bol brzucha i rozwolnienie, dziś nie mam apetytu, nie mogę patrzec na jedzenie choc jestem głodna, jak cos zjem to mam nudności, cały czas bym spała. Czy przeżyć te zastrzyki i przyjmować je normalnie czy zgłosić sie do lekarza. Jednakże jeżeli one nie pomogą to operacja mnie czeka.
Proszę o pomoc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-03-16 20:35
To zwykła glukozamina wiec nie żaden silny srodek co nie oznacza oczywiście że nie możesz być uczulony na niego i mieć takie objawy, nota bene takie działanie jakie opisujesz masz w ulotce.
napisał/a: Annularis 2011-03-16 21:34
Leki jak Arthryl, Structum, Flexove itp. są jedynie lakami wspomagającymi! To takie odżywki dla chrząstki. Jeśli masz objawy "urazowe" kolana to trudno uniknąć zabiegu. Należy jednak lek, który wywołuje objawy alergiczne odstawić. Zawsze istnieje obawa intensyfikacji objawów. Zgłoś to lekarzowi. !
Jeśli nie miałaś urazu kolana to może wystarczy zmiana obuwia lub stylu życia :)
napisał/a: kliszka2500 2011-03-16 23:32
Dziękuje za informacje. Generalnie w wieku 9 lat zaczełam gra w siatkówke i koszykówke, teraz jest to piłka ręczna podczas której pratycznie co mecz uderzam nim o podłoge.
napisał/a: Annularis 2011-03-16 23:43
No to trzeba troche pooszczędzać kolano, pobrać leki doustne i puty brak typowych lub uciążliwych dolegliwości bólowych nie spieszyć się do zabiegu :)
napisał/a: kliszka2500 2011-03-17 14:26
właśnie w tym tkwi problem, że kolano boli, niekiedy nie da się wytrzymać.
napisał/a: Annularis 2011-03-17 17:18
Jeśłi faktycznie bardzo boli należy rozważyć MRI stawu kolanowego ewentualnie artroskopię diagnostyczną.
napisał/a: krystianqwituch 2011-06-04 22:00
kliszka2500 napisal(a):Witam. Mam 18 lat i problem z kolanem. Byłam ostatnio u ortopedy i zapisał mi zastrzyki domięśniowo właśnie Arthryl, do tego biore jeszcze Structum. Mam problem a mianowicie jestem po pierwszym zastrzyku, który przyjełam wczoraj o 14:00 zaraz po nim pojawiło się swędzenie skóry, czerwone kostki na rekach, wieczorem około godziny 23 ostry bol brzucha i rozwolnienie, dziś nie mam apetytu, nie mogę patrzec na jedzenie choc jestem głodna, jak cos zjem to mam nudności, cały czas bym spała. Czy przeżyć te zastrzyki i przyjmować je normalnie czy zgłosić sie do lekarza. Jednakże jeżeli one nie pomogą to operacja mnie czeka.
Proszę o pomoc.


Witam, mam dokładnie taki sam problem po glukozaminie, chodzi mi o wysypkę na dłoniach, w związku z tym chciałbym się zapytać po jakim czasie objawy takie jak opisujesz zniknęły?
napisał/a: krystianqwituch 2011-06-04 22:14
djfafa napisal(a):To zwykła glukozamina wiec nie żaden silny srodek co nie oznacza oczywiście że nie możesz być uczulony na niego i mieć takie objawy, nota bene takie działanie jakie opisujesz masz w ulotce.


Witam, brakuje mi wiedzy, odnośnie tego w jakim czasie objawy uczulenia na glukozaminę w postaci krostek na dłoniach powinny zniknąć, a w google niekoniecznie potrafię takie specyficzne sprawy znaleźć, więc byłbym wdzięczny za odpowiedź na posta, wierzę, że Twoja wiedza będzie wystarczająca.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-06-05 07:32
Nie da się tego określić, czasami mogą być tak długo jak bierze się dany składnik.
napisał/a: kliszka2500 2011-06-06 20:14
U mnie zeszło uczulenie po dwóch dniach :) Pozdrawiam