Apatia, Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

napisał/a: annunaki 2008-12-06 20:42
Witam

Mam 21 lat i od pewnego czasu mam niepokojące objawy. Czuję się otępiały, apatyczny, tracę kontakt z rzeczywistością. Ostatnio zacząłem mieć bóle w klatce piersiowej w okolicy serca, bardzo się tym przejąłem, świadomość choroby, nadmierna potliwość, ciągłe myślenie o tym tylko nasilało objawy, aż w końcu zacząłem szukać informacji na temat bólu serca i na trafiłem na artykuł o zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Wziąłem ten art. do siebie, i pierwszego wieczora zastosowałem techniki relaksujące i wszystko przeszło. Innym razem tak jakbym miał "mleko" na oczach, widziałem wszystko rozmazane w kolorach bieli.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
napisał/a: terka33 2008-12-08 21:12
Dobrze że tak sobie radzisz trzeba się ratować pozytywne myslenie felaks .Dużo chorób jest od psyhiki wiele rzeczy można sobie wyolbrzymić.Głowa do góry .Powodzenia
napisał/a: annunaki 2008-12-08 22:22
Jakbym mógł to bliżej opisać, czasem może miewacie poczucie "zawieszenia" myślenie się wyłącza, patrzysz się w punkt, wszystko jest rozmazane, jakby mózg odpoczywał (nie licząc snu) może to z przemęczenia.
napisał/a: terka33 2008-12-09 17:40
A co Ty robisz? uczysz sie czy pracujesz?Dużo zalezy od otoczenia itp.Odezwij sie
napisał/a: annunaki 2008-12-09 19:26
Uczę się ale tak dużo :D, może to z powodu niedotlenienia, objawy podobne do anemii, chociaż blady nie jestem, muszę się udać na badania krwi.
napisał/a: terka33 2008-12-09 19:55
Więc jak najszybciej idż do lekarza i poproś o badania jeżeli masz dostęp to lekarz 1 kontaktu daje skierowanie ,a jak Ty sie odżywiasz? postaraj sie jeść duzo warzyw owoców.Gdziekolwiek mieszkasz wygospodaruj sobie czas na ruch na swiezym powietrzu,albo przynajmniej poćwicz przy otwartym oknie,Zawsze przed snem przewietrz na chwilke pokoj.A najważniejsze w życiu jest pozytywne myślenie dużo zalezy od naszej psyhiki od nastroju ,trzeba dużo nad tym popracować i "życie jest cudowne .Powodzenia ,jeżeli będzie Ci cos leżało "na wątrobie" to pisz bo i to jest dobra terapia.POzdrawiam!!
napisał/a: annunaki 2008-12-10 17:38
Jestem weganinem czyli owoce i warzywa i to w dużych ilościach, i może z tego powodu brak żelaza, i gorsza gospodarka "tlenowa", teraz w zimę gorzej z zielonymi owo'warzywami, do lekarza i tak się muszę udać kontrolne badania, pokój na razie nie wietrze bo przeziębiony jestem a co z tym idzie jeszcze bardziej obniżona aktywność fizyczna.
napisał/a: terka33 2008-12-10 18:02
Zrób sobie badania i jak minie Ci przeziebienie to stopniowo się hartuj i uodparniaj Każdy jest "lekarzem dla siebie ".Szukaj wyjścia nie poddawaj sie!!!!W koncu to jeszcze nie choroba a jesien to nieciekawa pora roku .Powodzenia, pozdrawiam !!!
napisał/a: Szyszunia88 2014-02-10 11:46
Ciekawa informacje o zaburzeniach obsesyjno- kompulsywnych http://www.damaztorebka.pl/artykul,251,dzien-swira-.html
napisał/a: marmurka 2014-02-10 20:24
Oj ja to chyba mam nerwice natręctw!
napisał/a: Szyszunia88 2014-02-11 17:39
To proponuje nie zostawiać tego i coś z tym zrobić, takie zachowania noga się nasilić i nieźle utrudnić życie