APARAT STAŁY CZY RUCHOMY?

napisał/a: Lolaa12 2012-10-03 17:30
Witam jestem Oliwia i mam 17 lat. I od pewnego czasu nurtuje mnie problem a mianowicie moje uzębienie. Dlatego ostatnio zastanawiam się nad założeniem aparatu tylko nie wiem czy stałego czy ruchomego. Moje zęby nie są bardzo tragiczne , mam krzywe dwójki - prawą bardziej i trochę trójka mi wystaje. W podstawówce nosiłam aparat ruchomy bardzoooo dużo pomógł można powiedzieć ze lewa dwójka byla taka jak teraz prawa wiec jest różnica ale że sie było młodym i głupim to sie aparatu nosic nie chciało :) A teraz jakoś troche mi to przeszkadza. Rozmawiałam z moim dentystą i stwierdził że nie mam co prostować aparatem stałym bo tylko prawa dwójka minimalnie wystaje i aparat stały to tylko pieniadze w błoto , i że aparat stały tylko osłabi mi zęby. Moja mama też twierdzi ze aparat stały przy mojej wadzie jest zbedny i powinnam to wyprostowac ruchomym. Ale tez pewnie wybierajac sie do ortodonty stwierdzi on ze ruchomy nic nie pomoze tylko i wylacznie staly - wiadome chodzi o pieniadze. W moim przypadku wydanie 2000 tys czy 500zl nie jest roznca w sumie to dla moich rodzicow:) ale wiadomo lepiej wydac je na cos co na prawde mi sie przyda. Dlatego kieruje takie pytanie czy tą dwójkę da sie wyprostowac aparatem ruchomym? Wrzucam zdj moich zębów.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/817f45825219ef7e.html
napisał/a: viki71 2012-10-08 19:20
Powiem tak.Stomatolog to jednak nie ortodonta.Idż do ortodonty i dowiedz się konkretnie u żródła.Nie wierzę,ze ortodonta będzie chciał naciągnąć Cie na aparat,który nie będzie spełniała swojej funkcji.Poza tym nie wiesz,czy masz prawidłowy zgryz,może sie okazać,ze nie tylko krzywy ząb jest do prostowania.Jeśli nie masz kasy,nie musisz robic tego teraz.Zęby można prostować aparatem tak długo,jak długo sa Twoje:)
napisał/a: żabeczka 2012-11-29 22:30
viki71 napisal(a):Powiem tak.Stomatolog to jednak nie ortodonta.Idż do ortodonty i dowiedz się konkretnie u żródła.Nie wierzę,ze ortodonta będzie chciał naciągnąć Cie na aparat,który nie będzie spełniała swojej funkcji.Poza tym nie wiesz,czy masz prawidłowy zgryz,może sie okazać,ze nie tylko krzywy ząb jest do prostowania.Jeśli nie masz kasy,nie musisz robic tego teraz.Zęby można prostować aparatem tak długo,jak długo sa Twoje:)


dokładnie tak!! dodam tylko że jak miałaś aparat ruchomy to byłaś przed skokiem wzrostowym(przed dorastaniem), a teraz już jesteś po więc aparat ruchomy może Ci krzywdę zrobić, bo nieodpowiednie siły w nim działają i mogą rozchwiać zęby... więc nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Poza tym może uda się założyć u Ciebie aparat stały częściowy-tylko na ten fragment zębów który chcesz wyprostować, ale to nie zawsze się udaje-zależy ile jest miejsca na tą krzywą dwójkę. Możesz też zapytać o aparat nakładkowy, można go zdjąć, ale trzeba wymieniać nakładki i w efekcie kosztuje tyle co stały