aortalna wada serca ?

napisał/a: kartofelek16 2012-12-12 20:37
Witam , moim problemem jest to ze nie wiem co to jest i czym to grozi . Moja dziewczyna ma to "cos" ma 18 lat ale nie mówi mi zawiele na ten temat . Troche sie martwie i jakby ktos mógł mi napisac czym to grozi , z czym to związane czy to jest śmiertelne to był bym wdzięczny .
napisał/a: FizjoBartek 2012-12-12 22:06
Witaj, napisałeś bardzo ogólnie nie precyzując dokładnie jaki typ wady aortalnej ma Twoja dziewczyna.
Niewątpliwie są to ciężkie wady i należy je leczyć.
Może to być np
1) Koarktacja aorty- a więc zwężenie głównej tętnicy doprowadzającej krew do całego ciała
2) Niedomykalność zastawki aortalnej- polega na tym że krew wypchnięta z serca do aorty podczas rozkurczu lewej komory serca może do niej powracać, dochodzi wtedy do przeciążenia objętościowego komory. Krew która napływa do lewej komory z przedsionków+ krew która się cofnęła z aorty.
3) Zwężenie zastawki aortalnej- polega na tym że krew która powinna podczas skurczu lewej komory zostać wypchnięta do aorta, a kolejno na obwód ma problem przez stenozę zastawki na wydostanie się w całości z lewej komory. To również prowadzić może do przeciążenia lewej komory, oraz zastoju krwi w krążeniu płucnym.

Dowiedz się coś więcej od swojej dziewczyny jaki to typ wady jest, wtedy będę mógł coś więcej o niej Ci napisać.