Antykoncepcja

napisał/a: Kruszynka 2007-12-16 17:17
Witam bardzo serdecznie.
Chciałam dowiedzieć sie pewnej rzeczy
mianowicie od 4 dni zażywam tabletki antykoncepcyjne " yasmin "
Kiedy mogę zacząć współżycie bez dodatkowego zabezpieczenia?

Mogę już teraz?
napisał/a: Madonna 2007-12-17 10:41
Może sprawdzisz na ulotce?
napisał/a: onaaga 2007-12-17 12:55
i mowilam juz w swoim poscie ze to forum jest zenujace, a Pani "Madonna" tylko umie sie bulwersowac ze pytania sa glupie. Jak nie umiesz pomoc to sie nie wypowiadaj wcale!!! A jesli chodzi o odpowiedz na pytanie to ponoc antykoncepcja juz po 7 tabletce dziala prawidlowo, ale ja na wszelki wypadek zupelnie bez obaw zaczelam po pierwszym opakowaniu i tak radze, bo kazdy organizm jest inny i moze dluzej sie przyzwyczajac...
napisał/a: Kruszynka 2007-12-18 19:42
Bardzo dziękuje za odpowiedz. :)
napisał/a: makijaja 2007-12-20 15:43
Ja brałam Novynette i o ile pamietam, na ulotce było napisane, że o pełnym zabezpieczeniu można mówić od 7 dnia brania pigułek.
napisał/a: katusia18 2007-12-20 16:37
Właśnie poszperałam w olbrzymiej ulotce cilestu i znalazłam, że działa od pierwszej tabletki :P Wydaje mi się, że to może zależeć od tabletek, ale ogólnie po tygodniu to już chyba działają spokojnie :)
napisał/a: ola114 2007-12-28 17:30
Również od niedawna stosuję yasmin. Mój lekarz powiedział , że działają od pierwszej tabletki pod warunkiem, że przyjmujesz je od pierwszego dnia cyklu.Ja zaczęłam stosować w siódmym dniu cyklu i zaczną działać dopiero po siódmej tabletce...
napisał/a: NoName1 2008-01-04 21:33
jezeli pierwsza tabletke wzielas w pierwszy dzien miesiaczki, jestes zabezpieczona od 1 dnia brania tabletek.

jesli pierwsza tabletke wzielas pozniej, niz pierwszego dnia miesiaczki, zabezpieczaj sie dodatkowo (prezerwatywa?) przez tydzien.