Antykoncepcja awaryjna

napisał/a: bolerowa.4 2015-03-07 19:34
Dzień dobry,
kilka dni temu podczas stosunku pękła nam prezerwatywa, był to 24dc, przy cyklach nieregularnych, zazwyczaj w okolicach 30-35dni. 2h później byłam już u lekarza, który po wykonaniu USG stwierdził że jest już po owulacji, bo obecne jest ciałko żółte. Powiedział, że prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie i mam już sama zdecydować czy przyjąć Escapelle. Tabletkę jednak wzięłam, ok 4h po stosunku. Jest to jednak dla mnie pierwsza taka sytuacja i bardzo się niepokoję.. Jeżeli na USG widać było ciałko żółte to znaczy że owulacja była dużo wcześniej czy np mogła odbyć się w tym samym dniu i szanse jednak jakieś są? Czy raczej nie powinnam się niczym martwić bo były to już dni niepłodne? Dzien po zażyciu tabletki pojawiły się bóle brzucha takie jak zazwyczaj miewam na krótko przed okresem. Niestety byłam tak zestresowana że nie pomyślałam żeby wypytać lekarza o szczegóły..
napisał/a: Gracee 2015-03-08 14:42
Ciałko żółte pojawia się po około 30-32 godzinach po owulacji tak więc nie ma powodów do obaw. Byłaś po owulacji i do tego zażyłaś tabletkę.